Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Історія пацієнта, що впав з даху

Олександру 21, а він вже побував пацієнтом нейрохірурга. Спроба вилізти на дах трьохповерхового будинку, невпевнений крок — і Олександр впав. Далі все, що пам’ятає пацієнт — як прокинувся в Odrex. Історію перелому хребта розповість лікар, який його скріпив — нейрохірург Владислав Свєтлицький.

Падіння трапилось у Чорноморську, Швидка привезла Олександра до Одеси, Медичного дому на Розкидайлівській. У приймальному відділенні пацієнта оглянули та направили на інструментальну діагностику. Яка показала зламаний один з поперекових хребців. Перелом був нестабільний та потребував хірургічного лікування.

Пацієнт мав виражений больовий синдром, будь-який рух викликав біль. Спроба піднятись самостійно також була невдалою. На наступний день призначили операцію.

Дві години нейрохірургічна бригада займалась справжнім будівництвом: скрутили хребці, поставили титанову конструкцію вище та нижче зламаного хребця. А в кінці все скріпили поперечними балками. Результат вдалий — наступного дня пацієнт вже міг потрохи ходити.

За словами нейрохірурга, Олександру добре пощастило. Якби перелом був трохи сильнішим, а уламки хребця відійшли б у бік нервів, то це могло б паралізувати ноги. У ситуації, коли осколки пошкоджують нерви, найчастіше — це назавжди.

Такі металеві конструкції здебільшого не дістають. Вони не викликають ні обмежень, ні дискомфорту.

А молодий вік пацієнта прискорить його відновлення. Потрібен час, щоб все зажило — повністю зростається подібний перелом за рік. Через рік Олександр не матиме ніяких обмежень, зможе займатись спортом та жити повним життям, але при цьому — берегти себе, як і кожен інший.