Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Як знайти причину алергії уповільненого типу

Людина може роками працювати в одній і тій же сфері, використовуючи в професійній діяльності одні й ті ж матеріали, а потім виявити у себе контактну алергію. Що стало причиною недуги, здогадатися досить важко, особливо, якщо алергічна реакція уповільненого типу. А ось патч-тест точно це діагностує.

Консультує Вадим Володимирович Коцаренко, алерголог-імунолог

Встигнути вчасно

Косметологи, що мають справу з лосьйонами й кремами, перукарі, які використовують шампуні та фарби, майстри манікюру і педикюру, які застосовують лаки і змивки, будівельники, які взаємодіють з піском і вапном, столяри, що працюють з деревиною і морилками — всі ці люди схильні до небезпеки алергії. І якщо кожен буде знати, з якою речовиною йому не можна контактувати, то зможе продовжити заняття улюбленою справою без проблем.

Наприклад, перукарю варто змінити шампунь або будівельнику перейти на іншу ділянку робіт, де не буде контакту з керамзитом. Патч-тест все прояснить.

Також цей метод діагностики може знадобитися і при підготовці до операції або навіть перед візитом до стоматолога. Адже важливо заздалегідь розуміти, що у пацієнта немає алергії на матеріали, з яких виготовлені пломби, протези, імплантанти — щоб все пройшло якнайкраще і без зайвих витрат.

Шведи нам допоможуть!

Для виявлення причин алергічних реакцій негайного типу, так званих імуноглобуліно Е-залежних, в Україні вже є достатня база реактивів. А ось знайти причину алергії уповільненого типу в нашій країні можна тільки за допомогою патч-тест системи шведського виробництва. І Медичний дім Odrex — перша в Південному регіоні клініка, яка придбала базову серію даної системи — рекомендовану EECDRG, Європейською науково-дослідницькою групою з проблем навколишнього середовища і контактного дерматиту.

Як працює патч-тест

Сам метод являє собою аплікаційний тест. Можливі алергени наносять на спину пацієнта за допомогою спеціального пластиру, який через два дні знімають. Ще через дві доби проводиться оцінка тесту. А через тиждень необхідно відвідати лікаря, щоб остаточно підтвердити або спростувати факт алергії, адже патч-тест виявляє конкретну причину алергічного контактного дерматиту.