Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Кір: як захистити дитину, себе та попередити спалах

Сьогодні новий сімейний лікар Odrex Олексій Костюшенко розкаже про кір — надзвичайно небезпечне, особливо для дітей, захворювання. Про загрозу спалаху вже вкотре наголошує МОЗ України, а ми хочемо нагадати, що вакцина — в наявності, а щеплення — це не страшно, безпечно й дуже ефективно.

Трошки про історію успіху в боротьбі з кором

Кір був і залишається однією з найстрашніших інфекційних хвороб, що колись вразили людство. Протягом століть він завдав найжахливіших страждань та забрав безліч життів. Але завдяки науковим дослідженням і вакцинаційним програмам, кір майже повністю подолали.

Статистика кору до введення вакцинації

Перша вакцина проти кору була розроблена Джозефом Дженнером у 1796 році, але масові програми вакцинації розпочалися значно пізніше. До цього часу кір був надзвичайно розповсюдженою хворобою. Лише у Сполучених Штатах Америки в середині XX століття кором щороку хворіли більше 500 000 людей, і приблизно 400-500 з них вмирали. В цей час кір визнавали однією з основних причин смертності серед дітей.

Вакцинація як найефективніший засіб контролю над кором

З моменту введення вакцинаційних програм статистика кору змінилася драматично. Ось кілька ключових точок:

  • Різке зниження випадків. За декілька років після початку масових вакцинаційних кампаній вірус кору відступив. Кількість випадків кору стрімко зменшилася, і це призвело до рятування тисяч життів.
  • Вакцинація від кору стала міжнародним успіхом у сфері громадського здоров’я. Багатьом країнам вдалося подолати Кір як загрозу загальному здоров’ю завдяки вакцинаційним програмам.
  • Колективний імунітет. Вакцинація від кору сприяє розвитку «колективного імунітету». Це означає, що чим більше людей вакцинуються, тим менше вірус має можливість поширюватися в спільноті, що допомагає захистити вразливі групи, таких як немовлята, імунодепресивні пацієнти та люди з тяжкою алергією на вакцину.

Вакцинація від кору проводиться двома дозами, комбінованою вакциною КПК (Кір, Паротит, Краснуха)/ Перша доза — в 1 рік, друга — в 6 років. Якщо ви пропустили ці терміни, не хвилютесь, обидві дози можна отримати з мінімальним інтервалом в 1 місяць.

Підсумовуючи

Вакцинація від кору — це успішна історія боротьби з однією з найстрашніших інфекційних хвороб у світі. Статистика нам демонструє, що цей метод є ефективним і безпечним засобом захисту від кору. Вакцинація — це наша можливість покласти край цій хворобі і зберегти життя тисячам людей по всьому світу. Тож звертайтесь до своїх сімейних лікарів, перевірте, чи вакцинована ваша дитина від кору, та наздоженіть пропущену вакцинацію. Бережіть себе та свою дитину.

Записатись на консультацію до Олексія Олександровича можна через мобільний додаток, форму на сайті та за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

З лікарем можна укласти декларацію можна укласти декларацію в Одесі на Розкидайлівській, а незабаром Олексій Олександрович буде приймати на Філатова. За декларацією можна отримувати безкоштовні послуги, передбачені державою — включно зі щепленням.