Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Клапанна вада серця: історія Дмитра Парфененка

Одна операція на серці, за якою ще одна — у свої 43 Дмитро Парфененко пройшов через дві корекції клапана. Хоча його медична історія зовсім непроста, Дмитро разом із дружиною Ларисою з готовністю погодилися її розповісти.

Дмитро ділиться, що першу пластику серця йому провели у 2016 році в одній із київських клінік. Але через три роки самопочуття погіршилосm: «З’явилась задишка, стало важко дихати, я почав втрачати гарне самопочуття швидкими темпами».

«Після цього ми пройшли обстеження у лікаря-кардіолога, у якого стоїмо на обліку в Одесі», — додає Лариса, дружина Дмитра. «Дзвонили в клініку, говорили про те, що самопочуття погіршилося, але нам відповіли, що поки не готові нас прийняти. І наш кардіолог порекомендувала звернутися в вашу клініку ».

Повторна операція

З повторними операціями завжди складніше: у таких пацієнтів не буває нормальної анатомії, і хірургічній команді необхідно працювати в рубцовому, або спаєчному, процесі. У перший раз вроджений порок серця Дмитра скорегували недостатньо адекватно, і заново розкривати серце довелось всього через три роки після першої операції. Ще один нюанс — пацієнт не може переносити препарати, які розріджують кров, а це звужує можливості лікування.

«Нам довелось поставити біологічний клапан Medtronic. Ми знали про складнощі, ми до них готувалися, і, витративши близько години часу на виділення всіх структур серця, зуміли підключити штучний кровообіг, і імплантувати штучний клапан », — розповідає кардіохірург Дмитро Вікторович Турлюк.

Підтримка, підняття морального духу в левових дозах

Дивлячись на молоду і життєрадісну пару, навряд чи можна припустити, що Дмитро за три роки пройшов через дві операції на серці. Підтримка, підняття морального духу в левових дозах — то, чого потребують пацієнти і до, і після операції, і з боку близьких, і з боку лікарів, і, в тому числі, з боку решти персоналу клініки.

«Сюди приходиш — і відразу відчуваєш домашній затишок. Першою людиною, з яким я поговорила, була Галина — наш чудовий координатор, яка тут же все організувала. А рішення про операцію приймали консиліумом, всією сім’єю — інакше і не назвеш Клініку Серця. Вже на другий день після операції нас перевели в палату, а там — як вдома, ми швидко пішли на поправку.

Виписався раніше терміну після операції на серці

Як правило, після вторинної операції відходити складніше. Але з Божою поміччю, завдяки лікарям Odrex, на другий день ми вже встали на ноги, почали швидко відновлюватися. Зараз після операції пройшов тільки місяць, а Дмитро вже ходить дев’ять тисяч кроків. Звичайно ж, поки без навантажень, але в хорошому темпі », — згадує Лариса.

Дмитро виписався навіть раніше терміну — що цікаво.

«В цілому, наші хворі виписуються на 3-4 дні раніше, ніж в країнах СНД. У Європі та Білорусі (звідки я приїхав) такі пацієнти після виписки потребують реабілітації, у нас вони, як правило, відправляються додому», — говорить Дмитро Турлюк.

«Приватних центрів багато, але без професіоналів вони все будуть неспроможними. У Дмитра Вікторовича Турлюка, мого хірурга, відмінна команда. Пощастило, що він з’явився в цьому місті. Крім того, підкуповує доброзичливість всіх лікарів. Наприклад, дуже цікаво приходити до тями після анестезії: я відчував себе комфортно, ніяких побічних явищ. Максим Едуардович Павловський — чудовий анестезіолог, в команді з доктором Турлюком працює чітко, мінімізує больові відчуття, і, найголовніше, знає, що робить », — додає Дмитро Парфененко.

Хвороба іншої людини — завжди незвідана територія. Все, що ми можемо зробити — надавати посильну допомогу. Близькі — у вигляді підтримки, яка безцінна. Ми, в свою чергу — у вигляді медичної допомоги: такій, яка буде максимально ефективною і безпечною.