Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Ольга Куліш в Університетській клініці міста Грац

У червні акушер-гінеколог, ендоскопічний хірург, онкогінеколог Медичного дому Odrex Ольга Куліш пройшла стажування в Університетській клініці міста Грац (Австрія).

Тема стажування – “Клінічне занурення. Гістеректомії при доброякісних і злоякісних захворюваннях жіночих статевих органів: удосконалення”.

Університетська клініка Граца – один із найбільших університетських медичних центрів Європи та світу, відомий досягненнями в галузі наукових досліджень і хірургічної практики.

Програма стажування включала знайомство з системою надання амбулаторної та стаціонарної гінекологічної допомоги в Австрії.

Західні колеги продемонстрували методи діагностики та лікування гінекологічних захворювань, поділилися досвідом і новими підходами до передопераційної підготовки та ведення післяопераційного періоду, що дають змогу значно скоротити час перебування в стаціонарі та забезпечити якнайшвидше повернення пацієнток до звичного способу життя.

Найбільше уваги приділяли саме оперативній гінекології: майстер-класам оперативних втручань з приводу міоми матки, ендометріозу, атипової гіперплазії ендометрія, раку тіла матки, раку яєчників та інших захворювань. Курс під керівництвом професора Карла Тамуссіно розрахований на “просунутий” рівень. А це означає, що учасники не зупинялися на базових основах лапароскопічної хірургії, а обговорювали передові методики, складні клінічні випадки та шляхи подальшого розвитку оперативної гінекології.

За словами доктора Куліш, мініінвазивний підхід – провідний напрямок для гінекологів як австрійської клініки, так і нашої. Сучасні технології дають змогу виконувати лапароскопічні гістеректомії (видалення матки) швидше і безпечніше для пацієнтки. Безумовно, нам є чому повчитися в австрійських колег, але вже сьогодні ми використовуємо сучасне обладнання, міжнародні клінічні протоколи та індивідуальний підхід до кожної пацієнтки.