Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Невідкладна допомога з небес

Розповідаємо, як дрони використовуються для доставки аналізів та невідкладної медичної допомоги в Африці та Європі.

blog-2017-10-nov-drone2xМережа медичних дронів вже працює в Африці: там дрони перевозять кров для переливання до віддалених клінік Руанди, і скоро доставлятимуть інші ресурси, наприклад, вакцини та антималярійні препарати, в Танзанії. У той же час у Європі інженери працюють над тим, щоб запустити постійну мережу таких дронів, які б доставляли медичну допомогу у великих містах і навіть поблизу аеропортів.

А дослідники з Каролінського інституту Швеції провели випробування дронів для надання невідкладної допомоги. Безпілотник з автоматичним дефібрилятором суттєво прискорить час надання невідкладної допомоги, пише Journal of the American Medical Association.

Під час тестових вильотів дрон спорядили дефібрилятором вагою 763 р, і розмістили у пожежній станції на півночі Стокгольма. Автоматичний дефібрилятор – прилад, який рятує життя під час зупинки серця за межами лікарні. Розташування обрали через високу щільність населення, обмежений повітряний простір та затримки у прибутті швидкої. Випробування тривали 72 години, протягом яких дрон відправляли локації в радіусі 10 кілометрів, де за 2006-2014 роки траплялися позалікарняні зупинки серця. Швидкість дрону становила 75 кілометрів на годину.

Середній час від дзвінка до відправлення дрону склав 3 секунди, а від відправки до прибуття — 5 хвилин 21 секунду (найкоротший час — 1 хвилина 15 секунд). У той час, як швидка допомога в середньому прибуває за 22 хвилини (мінімум — за 5 хвилин).

Потенціал використання дронів для невідкладної допомоги величезний, підкреслює Джейкоб Холленберг із Каролінського інституту. Вважають, що з кожною хвилиною без надання допомоги при зупинці серця шанси на виживання падають на 7-10 відсотків. А люди, які знаходяться поруч, не завжди вміють робити серцево-легеневу реанімацію. Зменшивши час прибуття допомоги на 16 хвилин, можна врятувати сотні життів на рік.

У Сполученому Королівстві компанія MedExpress вже робить доставку окремих ліків дронами. Все почалось з того, що компанія почала доставляти контрацептиви додому, щоб покупці могли уникнути збентеження, дискомфорту та моралі, з якими часто стикаються в аптеці. Наразі MedExpress веде переговори з Генеральною фармацевтичною радою Великобританії: вони хочуть доставляти будь-які ліки з будь-якої аптеки країни.

Але найбільше просунулась Швейцарія. Там запускають мережу медичних дронів, які доставлятимуть біологічні зразки за умов великих міст поблизу міжнародних аеропортів.

Лікарням нерідко потрібна оперативна доставка зразків для аналізів та біопсії під час операції або під час підготовки до неї. Через великі відстані і дорожній трафік вона стає скрутною, і тому Швейцарські лікарні починають використовувати дрони. Ті управляються за допомогою мобільного додатка та вміють самостійно уникати великих перешкод та зон, закритих для цивільних польотів.