Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Невідкладна гінекологія

Невідкладні стани в гінекології також, як і будь-які інші, вимагають швидкої реакції та негайних дій. Серед них і позаматкова вагітність, апоплексія (розрив) яєчника, маткова кровотеча, гострі запальні захворювання. І найчастіше надання ургентної допомоги потребують жінки 20-35 років. Тому так важливо зберегти не лише життя та здоров’я пацієнтки, та можливість мати дітей.

Чому необхідно вчасно зреагувати.

У більшості випадків недуга виникає раптово і швидко прогресує. «Червоні прапорці» — це болі внизу живота, кров’янисті виділення різного ступеня інтенсивності, підвищення температури, слабкість, запаморочення. Розібратись, наскільки серйозний виник у пацієнтки симптом, може лише лікар. Хоча нерідко прояви дуже серйозних жіночих проблем можуть бути і не такими очевидними.

Про що важливо пам’ятати, щоб упоратись зі стресом

Стресс пов’язаний з тим, що потрібно швидко приймати рішення, і з тим, що часто ми не розуміємо процеси, що відбуваються в організмі. Так, у випадку із позаматковою вагітністю важливо пам’ятати, що вона нежиттєздатна: Прикріпившись у «недозволеному місці», ембріон збільшується в розмірах, в кінці кінців розриває маткову трубу, яєчник або судину, викликаючи сильний біль унизу живота і кровотечу в черевну порожнину. Схожі симптоми бувають і при розриві яєчника. При цьому обидва ці захворювання вимагають хірургічного лікування — у тому числі, щоб уникнути рецидивів, спайкового процесу в малому тазі та безпліддя.

Якою має бути правильна діагностика

Перше, що важливо для надання невідкладної гінекологічної допомоги, — це діагностика. На жаль, не в кожному медичному закладі вона доступна пацієнткам 24/7. Ми, у свою чергу, підготовлені до ургентних випадків: цілодобово доступні УЗД, КТ та МРТ, широкий спектр лабораторних досліджень, можливість проконсультуватись у фахівців різного профілю. Діагностика проводитися швидко — протягом 30-90 хвилин. В результаті злагодженої роботи команди ставиться точний діагноз — виключаються варіанти зі схожою симптоматикою, наприклад, апендитуцит, ниркова коліка.

Як ми проводимо лікування

З нагальними випадками наша команда працює давно: ми госпіталізуємо з усіх міських служб швидкої допомоги, а з цього літа розпочала свою роботу швидка допомога Odrex. У хірургії ж дотримуємось малоінвазивних методів. Ці методи гарантують відсутність шрамів, комфортне протікання післяопераційного періоду, мінімізацію ускладнень та рецидивів. І сприятливий прогноз для наступної вагітності.

Важливо!

Чим раніше встановлений діагноз і розпочато лікування, тим коротший, комфортніший і безпечніший шлях до одужання. Саме тому в ургентній гінекології на рахунку кожна хвилина, які ми зберігаємо за рахунок злагодженої роботи, знань та високих технологій. У деяких випадках, при ранньому зверненні можна навіть уникнути операції. Але багато що залежить і від жінки, яка опинилася у непростій ситуації — іноді пацієнтки втрачають час через страх, надії на «пройде», або рада подруги і «доктора Гугла».

Анатомічна довідка

Жіночі статеві органи складно влаштовані. Вони багато забезпечуються кров’ю і розташовуються в безпосередній близькості з сечовою системою і кишечником. Жіночу статеву систему іноді називають генітальним трактом, у якому через систему каналів стерильно чиста черевна порожнина сполучається з навколишнім світом. Все це призводить до серйозних кровотеч і агресивних запальних процесів.