Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Після шторму завжди вийде сонце: пацієнт з тяжкою політравмою

Переломи, з якими Сергій Овсянніков потрапив до Odrex, не перерахувати на пальцях однієї руки. Складна політравма, яка трапилась на судні під час шторму, мала усі шанси залишити чоловіка інвалідом, — але перед нею опинилась велика команда спеціалістів. Виходив з Медичного дому Сергій Олександрович з посмішкою та на власних двох. Як це відбулось, читайте з перших вуст — від пацієнта та лікарів.

Невролог Олег Танєєв, реабілітолог Петро Ковальчук, пацієнт Сергій Овсянніков та реабілітолог Тарас Драган

Життєзагрожувальний стан

До Odrex пацієнта доставила бригада швидкої допомоги. Стан його був важким: киснезалежність, порушення свідомості, поєднана закрита травма грудної клітини та поперекової області. За результатами комп’ютерної томографії органів грудної клітини виявили множинні переломи з обох сторін та двосторонній напружений пневмоторакс. Ця ситуація загрожувала життю та вимагала термінового оперативного втручання.

На цьому етапі до лікування приєднався Богдан Браїловський — торакальний хірург та ендоскопіст, який виконав дренування правої та лівої плевральних порожнин. Внаслідок консервативних лікувальних заходів та дренування легені розправилися. Через три доби дренажі були вилучені, а надалі за лікування пацієнта взявся нейрохірург.

Торакальний хірург Богдан Браїловський

Перелом хребта

Серед усіх травм був зціплений перелом та вивих хребта. За словами нейрохірурга Владислава Свєтлицького, суглоби п’ятого хребця надломились та вивихнулись. Це призвело до того, що сам хребець з’їхав зі свого місця. З таким нестабільним переломом підніматися, сидіти чи ходити не можна. Це може викликати остаточне перетискання нервів у цій зоні, через що стопи повиснуть, і нижня частина тіла перестане функціонувати.

В операційній нейрохірургів Геннадія Струца та Владислава Свєтлицьокого все пішло за планом: суглоби звільнили, хребець поставили на місце, перевірили провідність нервів, і всю цю структуру зафіксували у правильному положенні спеціальними титановими конструкціями. Після операції пацієнт зміг ходити. Наступними до лікування приєднались невролог та реабілітологи.

Нейрохірурги Владислав Свєтлицький та Геннадій Струц

Медикаментозне лікування та реабілітація

Лікування з неврологом Олегом Танєєвим потрібне було для подальшого відновлення. Адже у пацієнта зберігались виражені больові синдроми в хребті, оніміння лівої ноги, утруднення ходьби та біль у грудній клітці.

Як зазначають реабілітологи Петро Ковальчук і Тарас Драган, після операції пацієнта турбував сильний біль, слабкість в нижніх кінцівках, тому самостійно він проходив лише незначну дистанцію. Стан також супроводжувався артеріальною гіпертензією, але з кожним днем пацієнт ставав все стабільнішим. Навантаження збільшували та використовували допоміжні методи реабілітації, а саме фізіотерапію та механотерапію для покращення роботи легеневої системи та м’язової сили. На момент виписки Сергій Олександрович був максимально відновлений та функціонально незалежний.

Після медикаментозної терапії та фізіопроцедур пацієнт повністю відновився, зникли болі в грудному та поперековому відділах хребта, відчуття оніміння частково регресувало, і пацієнт був виписаний додому на подальше амбулаторне лікування.

Після виписки

Надалі, протягом 3-4 місяців він буде знаходитись на амбулаторному лікуванні з обмеженням навантаження. Згодом пацієнт зможе повернутись до роботи. Втім, Сергій Олександрович повністю відновився і залишається працездатним, що найважливіше. На момент виписки запалення минуло, можливо, залишиться легке оніміння ноги, але й воно мине з часом, протягом року.

«‎Дякую за те, що поставили на ноги за такий короткий термін. Вдячний лікарям та працівникам палати за чуйність, допомогу та за те, що не кидають. Я не відчував себе “як у лікарні”»,— ділиться враженнями пацієнт.

Шторм закінчився, сонце вийшло, пацієнт ходить — це справжній хепі-енд. Та за яскравим та радісним фіналом стоїть команда та кропітка робота кожного з її учасників.