Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

ПЛР з визначенням штаму коронавірусу Омікрон

Омікрон вже зафіксований в Україні, тож від сьогодні маємо в арсеналі ПЛР-тест на коронавірус, який є чутливим до нового штаму.

  • Чим відрізняється Омікрон від різних варіантів коронавірусу?

Ймовірно, Омікрон буде поширюватися стрімкіше, ніж оригінальний вірус SARS-CoV-2. Наскільки він небезпечніший за Дельта, залишається невідомим. Однак Центр контролю та профілактики захворювань США (CDC) попереджає: будь-хто з Omicron може передати вірус іншим, навіть якщо не має симптомів або був вакцинований.

  • Чи допомагає щеплення від штаму Омікрон?

Вакцинація захищає від зараження, госпіталізації та ускладнень. Якщо вакцинована людина все ж захворіє, то буде безсимптомною або ж матиме дуже легкі симптоми, схожі на симптоми звичайної застуди, такі як кашель, лихоманка або головний біль, з додаванням втрати нюху. Розповсюдження Omicron ще більше підкреслює важливість вакцинації — та бустерної дози.

  • Де можна здати ПЛР з визначенням штаму Омікрон?

Здати ПЛР-тест з визначенням штамму коронавірусу SARS-CoV-2 ви можете в кабінеті забору аналізів Медичного дому Odrex, якщо ви не маєте симптомів, або в приймальному відділенні респіраторних захворювань при наявності симптомів (Розкидайлівська, 69/71). А також в Поліклініках всієї сім’ї Odrex в ж/м Райдужний, на Сахарова, в містах Южне, Чорноморськ. Результат ПЛР видається українською мовою, також є можливість отримати результат англійською мовою, з QR-кодом.

  • Чи можна сплутати COVID-19 та грип?

Так, особливо зараз, коли в нашому регіоні вже вирує грип типу А та набуває сили Омікрон. Оскільки деякі симптоми грипу та COVID-19 схожі, може бути важко визначити різницю між ними на основі лише симптомів, і може знадобитися тестування, щоб підтвердити діагноз. За сезон можна хворіти на різні види грипу та коронавірус. На щастя, щеплення захищає від обох типів грипу та коронавірусу. Вакцини в наявності в Медичному домі Odrex.

Віруси постійно змінюються внаслідок мутацій, а ми постійно очікуємо появу нових варіантів вірусу. Це означає, що профілактика, діагностика та лікування COVID-19 не стоять на місці. Але однаково актуальними залишаються вакцинація, маска, що сидить як треба, уникання погано провітрюваних або переповнених місць та чистота рук.

Дізнатись більше про COVID-19, тестування та вакцинацію ви можете на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.