Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Рак яєчка: що потрібно знати і як перемогти. Консультує уролог, хірург-онколог — Олександр Волков

Найчастіше люди, які переживають боротьбу з раком, не розповідають про неї. Особливо, якщо це стосується раку яєчок — однієї з найбільш чутливих тем в чоловічому здоров’ї.

Про таку делікатну тему як рак яєчок ми поговорили з урологом та хірургом-онкологом Медичного дому Odrex — Олександром Волковим.

Через страх, поширені міфи та нестачу інформації багато чоловіків до останнього відкладають діагностичні огляди, навіть якщо вже запідозрили недобре. Насправді причин відкладати похід до лікаря до «кращих часів» немає — рак яєчка досить легко діагностується, і найчастіше лікується. За статистикою, смертність від цього захворювання дуже низька – 0,38 з 100 000 чоловіків.

Головний симптом цього онкологічного захворювання — ущільнення в яєчку. Зазвичай воно з’являється поступово, без різкого початку. З розвитком недуги можуть з’явитися слабкість, швидка стомлюваність, поганий апетит або різка втрата ваги. Уникнути великої кількості неприємних наслідків та швидше вилікуватись допомагає своєчасна діагностика, тому при появі подібних симптомів рекомендується якомога швидше проконсультуватися з урологом. Якщо це необхідно, лікар призначить УЗД, комп’ютерну томографію та аналіз на визначення пухлинних маркерів. У Медичному домі Odrex пройти всі необхідні процедури можна за один день, без довгої черги та втомлюючих очікувань.

Так, зцілення від будь-якого онкологічного захворювання складається з малоприємних процедур. Але рак яєчка — той вид пухлини, який порівняно легко перемогти повністю або вивести в стан стабільної ремісії, адже він добре піддається лікуванню за допомогою хіміотерапії навіть на пізніх стадіях.

Один з найдієвіших способів лікування — комбінація декількох методів, які включають в себе видалення ураженого яєчка та сім’яного канатика, хіміє лучеву терапію і в деяких випадках видалення регіонарних лімфатичних вузлів. Метод позбавлення від раку вибирає лікар на підставі конкретного діагнозу та індивідуальних особливостей пацієнта.

Сучасна медицина дозволяє виходити переможцем з боротьби навіть із запущеною стадією раку яєчка. Один з таких прикладів — Ленс Армстронг, найсильніший велогонщик планети та семиразовий переможець Tour de France. Діагноз Ленса був більш ніж складним — третя стадія з множинними метастазами в черевній порожнині, легенях і мозку. Лікування зажадало від велогонщика проявити максимальну силу та послідовність. Але Армстронг не просто переміг — він повернувся в професійний спорт всього лише через два роки з моменту, коли вперше дізнався про діагноз.

Записатись на консультацію уролога в Odrex можна через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.