Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Реабілітація після COVID-19

Виписка зі стаціонару або результати ПЛР-тесту, на жаль, ще не є завершенням усього лікувального процесу після перенесеної пневмонії COVID-19. Частина пацієнтів потребує реабілітації. Що входить до цього лікування та навіщо воно потрібне — питання, на які відповіла Оксана Грищук — фізіотерапевт Медичного дому Odrex.

Амбулаторне лікування

На етапах відновлення багато пацієнтів зіштовхуються з тривогами та переймаються щодо повернення у звичний режим життя. Реабілітація в амбулаторних умовах сприяє відновленню дихальних процесів та надає змогу відчути себе краще, фізично та емоційно.

Першим етапом реабілітації є консультація фізіотерапевта, яка дозволяє підібрати індивідуальний шлях до відновлення. Ефективні наступні методи реабілітації:

● Електрофорез лідази призначають, щоб запобігти розвитку фіброзу, зменшити залишки запального процесу в легенях та відновити бронхіальну прохідність.

● Лазеротерапія регулює мікроциркуляцію, метаболізм, підвищує неспецифічну резистентність організму, що призводить до збільшення швидкості периферичного кровотоку і поліпшення насичення киснем тканин.

● Дихальна гімнастика — комплекс ефективних вправ, які запобігають розвитку ускладнень після COVID-19, а також сприяють відновленню та підвищенню ефективності дихання. Вправи дозволяють зміцнити дихальну мускулатуру й підвищити загальний тонус організму.

Комплекс відрізняється від рівня стану пацієнта. Починати заняття потрібно з лікарем та редагувати залежно від відчуттів: вправи не повинні викликати біль чи дискомфорт. Правильно підібрати та виконувати вправи можна з допомогою фізіотерапевта та ерготерапевта Катерини Краснянської.

● Дренажний масаж допомагає мокротинню відходити з дихальних шляхів.

Стаціонарне лікування

Лікування в стаціонарі потрібне пацієнтам, які після COVID-19 залишаються киснезалежними. Тому для реабілітації пацієнти отримують кисневу підтримку, а також наступні процедури: Хівамат, дихальна гімнастика та дренажний масаж.

Хівамат вже довів свою ефективність при лікуванні набряків, запалення і болю, а у такому випадку профілактує формування фіброзної тканини у легенях. Адже ці фіброзно-склеротичні процеси після ураження коронавірусною інфекцією сприяють ущільненню тканини легень і заважають звичному процесу їх роботи.

Додатково можна проходити ЛФК, яка дозволяє покращити функції дихання. Методи, форми та способи виконання лікувальної фізичної культури різняться від випадку до випадку. Правильно підібрана система дозволяє покращити функції верхнього дихання, пришвидшити розсмоктування при запальних процесах та забезпечити відділення мокротиння.

Амбулаторні та стаціонарні пацієнти також проходять голкорефлексотерапію, яку виконує рефлексотерапевт Фатіма Аушева. Цей метод давно використовуються для лікування довготривалих пневмоній та їхніх ускладнень.

Коронавірусна інфекція принесла за собою безліч змін у нашому житті, і вплив цієї пневмонії на організм помітний й неозброєним оком. Але це можна виправити, маленькими кроками ступаючи на шлях відновлення, разом з досвідченими та розумними направляючими.

Детальніше про відділення фізіотерапії та реабілітації Odrex.

Записатись на консультацію фізіотерапевта ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.