Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Рівніше, ніж було: репозиція кісток носа після випадкової травми

З моменту травми час ніби зупиняється — саме так сталось з нашою пацієнткою Тетяною Герасимівою: вона отримала травму обличчя. У приймальному відділенні Odrex проблему вирішили, ще й зробили краще, ніж було. Як саме це відбувалось, розповіли пацієнтка та завідувач відділення екстреної невідкладної медичної допомоги Odrex — Андрій Усенко.

Складна травма обличчя з рясною кровотечею

Після того, як Тетяна Герасимівна отримала травму, довелось викликати Швидку, адже спроби затампонувати, тобто закрити рану і зупинити кровотечу, виявились невдалими. Тоді з міста Южне пацієнтку привезли до приймального відділення Odrex, де її зустрів завідувач та отоларинголог — Андрій Усенко. Травма була неабияк серйозна: зовнішня деформація носа, рясна кровотеча з розривом слизової всередині носа та ушкодженнями шкіри обличчя. Почали з первинної обробки рани, коли кров нарешті зупинили — виконали комп’ютерну томографію без контрасту, після яуої перешшли до подальшої частини надання допомоги.

Одразу перешли до лікування, тобто репозицію носа зробили на свіжій рані. Андрій Петрович має понад 5 років досвіду роботи отоларингологом та каже: «Репозицію можна робити до трьох днів після отримання травми. Але найкраще провести процедуру по відновленню зсуву хрящів і кісток носа одразу, поки не набрякли тканини. Нам вдалось вивести рівний носик: у порівнянні з фото до травми, вийшло ще рівніше, ніж було».

Перелом носа та зміщення його кісток призводить не лише до естетичних дефектів, але і до досить серйозних ускладнень. Зміщення носової перетинки викликає запалення порожнини носа, порушення дихання та нюху. Якщо вчасно не надати допомогу, на місці перелому формується гематома, яка заподіює сильний біль, а ще може гноїтись.

Під час обстеження виявили й супутню проблему — полісинусит. Це запалення навколоносових пазух.Тому ніс зафіксували, призначили лікування запалення та відпустили Тетяну Герасимівну відпочивати додому. Наступного разу з пацієнткою зустрілись вже на перев’язці.

Ті, з ким біда здається не такою вже страшною

Отримання травми наштовхнуло Тетяну Герасимівну викликати Швидку, а не справлятись власними силами. І справді, в цьому випадку потрібна була невідкладна спеціалізована допомога. Наразі пацієнтка посміхається, а на обличчі немає слідів невдалого зіткнення зі склом, а лише посмішка.

Ми завжди цінуємо ваші відгуки. Для нас це шанс подивитись на ситуацію з іншого боку, вжити необхідні заходи, або продовжувати свою роботу в такому ж руслі. Тетяна Герасимівна поділилася своїми враженнями: «Хочу висловити найглибшу вдячність за високий професіоналізм, людяність та ставлення: Андрій Петрович лікує не тільки своїми золотими руками, а й словом. Низький уклін вам, бо такі лікарі, як ви, — це наша гордість. З вами біда здається не такою вже страшною. Щиро, від усієї душі, дякую вам, шановний лікарю!».

Нагадуємо, що викликати Швидку допомогу Odrex можна за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора або за телефоном +38 (048) 752-90-00. Також ви можете цілодобово звертатись безпосередньо у приймальне відділення Odrex за звичною вам адресою: Розкидайлівська, 69/71.

Записатись на консультацію та діагностику в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.