Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Що потрібно знати перед тим, як зважитись на ендопротезування?

В цьому дописі розкажемо про основні моменти, які турбують тих, хто роздумує про ендопротезування суглобів. Коли справді варто йти на операцію, як орієнтуватись в різновидах імплантів, з чого складається бюджет та підготовка до лікування?

Як зрозуміти, чи дійсно вам потрібна заміна суглоба?

Поставте собі питання:

  • Чи міцно я сплю вночі, не прокидаючись через біль?
  • Чи справляюсь із повсякденними справами, як-от поратись в саду чи городі, виходити на тривалу прогулянку?
  • Чи можу я без складнощів підніматися і спускатися по сходах, без особливих труднощів садитися й виходити з громадського транспорту, ходити за покупками?
  • Чи можу я все ще займатися тим, що мені подобається, наприклад, грати зі своїми онуками або кататись на велосипеді?
  • Консервативне лікування, фізіотерапія та знеболювальні все ще досить добре полегшують біль?

Якщо ваша відповідь на більшість запитань — «ні», певно прийшов час заміни суглоба. Наскільки серйозно пошкоджено суглоб, може визначити лише ортопед-травматолог після результатів рентгенографії та консультації. Зазвичай, артрози третього та четвертого ступенів, а також будь-які серйозні порушення функцій згинання та розгинання вже є показанням для операції.

Яка різниця між ендопротезами, та як їх обирають?

Простими словами, протези або вклеюють у кістку (цементні), або вони зростаються з нею (безцементні) і при цьому кріпляться до кістки механічним способом — прикручуванням або пресуванням. Інколи використовують комбінацію цих методів.

Компоненти імпланта відрізняються за матеріалом — його характеристиками взаємодії і ступенем зносостійкості. Так, тотальний протез стегна має металеву або керамічну голівку та ніжку, які прикріплюються до стегнової кістки. Голівка знаходиться в постійному механічному контакті з тазовим компонентом, виготовленим з пластику або кераміки. Ці частини називаються парами тертя ендопротеза.

Також існують імпланти для часткового ендопротезування, якщо ураження локальне, або комплексні протези для випадків, коли окрім суглобу пошкоджений зв’язковий апарат.

Брендів ендопротезів чимало, при виборі варто впевнитись, що конкретна модель є у реєстрах виживання суглобів у всіх розвинених країнах, і при цьому має високий показник виживаності. Також в залежності від бренду варіюється і цінова політика. В Odrex використовують найякісніші імпланти світових виробників: британські, американські, французькі, турецькі, німецькі та інші. Втім обирають той імплант, що анатомічно найбільше підходить конкретному пацієнту, а також відповідає запиту пацієнта.

Ортопед-травматолог, кандидат медичних наук Костянтин Палагнюк

З чого складається вартість заміни суглоба, та чи доступна вона в Odrex?

Вартість ендопротезування в Медичному домі — на одному рівні з бюджетними клініками. Для нас завжди важливо зберігати ціноутворення прозорим та обгрунтованим, тому повну вартість пакета лікування пацієнт знає заздалегідь. До вартості вже включені передопераційні обстеження, анестезія, власне операція, імплант, госпіталізація спочатку в інтенсивну терапію, потім до стаціонару ортопедії і травматології.

Кожного пацієнта супровождують адміністратори, весь процес лікування відбувається за записом, перед втручанням кожен отримує книгу з рекомендаціями щодо підготовки та догляду після операції.

Як підготуватись до операції?

Підготовка до операції — важливий компонент одужання. Вона складається з передопераційних обстежень, виконання рекомендацій лікаря (наприклад, з узгодження прийому ліків) та підготовки житла.

Вдома варто прибрати предмети, килими, кабелі тощо — все, через що можна впасти. Підготувати достатнє освітлення, стільці з підлокітниками, нековзне покриття та, можливо, поручні у ванній, зручне взуття, охолоджувальні мішечкі для зняття набряку та болю. Деякий час може бути потрібна стороння допомога — при одяганні, прибиранні, відвідуванні магазину. Подумайте, хто може вам допомогти або зверніться до спеціальних служб. Так, після операції пацієнт дуже швидко починає самостійно ходити, але подбати про безпеку і комфорт — ніколи не завадить.

Записатись на консультацію ортопеда-травматолога ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.