Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Що варто знати про рентгендіагностику?

Одним із поширених страхів щодо рентгенодіагностики є променеве навантаження. Наприклад, 129 років тому газети фантазували про те, що рентгенівське випромінювання перетворює свинець на золото та може транслювати знання прямо на мозок студентів. Але дія рентгена не настільки магічна: він лише показує структуру внутрішніх органів і кісткової тканини, і не є чимось небезпечним.

Щоб розвіяти страх, потрібно його вивчити. Що слід знати про ці дослідження:

  • Загалом, нормальна доза радіаційного фону для людини — це 3 мілізіверти на рік (від природних джерел іонізувального випромінювання). Дозове навантаження при стандартній КТ органів грудної клітини — 2-4 мЗв. А от низькодозова КТ — це всього 0,15-0,3 мЗв.
  • Під час рентген-обстеження пацієнт отримує дозу випромінювання, але вона достатньо мала, щоб робити стільки обстежень на рік, скільки назначити лікар.
  • МРТ зі сторони опромінення безпечне, адже використовує зовсім іншу енергію, в основі якої лежить використання магнітного поля та радіочастотних хвиль.

У Медичному домі Odrex на Розкидайлівській та Багатопрофільній лікарні на Філатова доступне проведення рентген, КТ та МРТ-досліджень. На Розкидайлівській ми також проводимо мамографію, а у Поліклініці всієї сім’ї у Чорноморську — рентген.

Уся діагностика проводиться за попереднім записом, що дозволяє уникнути очікування в черзі. Слід пам’ятати, що перед будь-якою діагностикою краще отримати конкретне призначення від лікаря.

Записатись на діагностику можна через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.