Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!
В цьому розділі можуть зустрічатись відверті сцени, зображення ран і хірургічних операцій. Вразливим людям рекомендуємо утриматись від перегляду.

Інноваційний спосіб позбутися від варикозу — процедура склеювання вен VenaSeal

Багато хто звик думати, що варикоз — це обмеження: щодо активного способу життя, щодо одягу та взуття, щодо повсякденних занять. Ми ж вважаємо, що краще своєчасно провести обстеження та лікування, які позбавлять цих обмежень. Малюнок із зірочок, вузликів і вен, які виступають на ногах, що утворює варикоз, викликаний хронічною венозною недостатністю. Це захворювання можна і потрібно лікувати — інакше симптоми, з часом, погіршуються і можуть призводити до серйозних ускладнень.

Сьогодні судинний хірург і завідувач хірургічним відділенням Олександр Борисович Смирнов проводить лікування хронічної венозної недостатності не тільки лазерними і радіочастотними методиками, що вже стали традиційними, але і за допомогою процедури склеювання вен VenaSeal.

Як відбувається процедура?

Склеювання (або закриття) вен — це процедура, яка може проводитися навіть в перев’язувальному кабінеті, а не тільки в умовах операційної. Після її закінчення пацієнт має можливість одразу ж самостійно піти. Активні і зайняті пацієнти спокійно відправляються до дому за кермом власного автомобіля. Якщо ж людина відчуває хвилювання, то на час процедури її введуть у медикаментозний сон – а після закінчення, пацієнт відпочине в палаті.

Розмітка перед процедурою

Сама процедура зводиться до одного невеликого проколу в нижній частині ноги. Через катетер вводять клей, поступово закриваючи патологічну вену — судинний хірург при цьому притискає тканини та постійно контролює хід процедури за допомогою УЗД. 

В ході лікування судинний хірург розробляє індивідуальний план впливу, який може включати і інші технології, такі як, наприклад, мініфлебектомія і склеротерапія. Це буває необхідним для досягнення косметичного ефекту.

Олександр Борисович проводить контрольне УЗД

Переваги склеювання вен VenaSeal в порівнянні з традиційними методиками

  • Відсутність термічного впливу. Інші технології здійснюють температурний вплив на тканини, а нагрівання, не часто, але все ж таки призводить до тимчасових порушень чутливості. Саме через термальний вплив пацієнти з низьким больовим порогом скаржаться на неприємні відчуття під час ендовенозної лазерної коагуляції або радіочастотної облітерації.
  • Немає необхідності носити компресійний трикотаж. Ми знаємо, як багато пацієнтів хотіли б уникнути цього, через надмірну вагу, вік або індивідуальні особливості шкіри. Крім того, компресійний трикотаж незручно носити в літній період. VenaSeal – це, перш за все, швидкий період відновлення: в день процедури можна приймати душ, наступного — вже можна засмагати, а компресійна білизна не потрібна.
  • Процедуру можна проходити без анестезії. Традиційні методики вимагають спеціальної анестезії, що потребує численних уколів під час операції. За процедури склеювання вен пацієнтові роблять лиш одну ін’єкцію знеболюючого препарату на початку процедури.

На початку XX століття єдиним способом позбутися від варикозу було видалення вени через великий розріз — від пахової зони до щиколотки. На щастя, з часом з’явилися делікатні, малотравматичні і «нестрашні» методи — ендовенозна лазерна коагуляція і радіочастотна облітерація, якими ми користуємося в Odrex вже 6 років. Ці технології дуже хороші — але немає в світі досконалості, і медична наука не стоїть на місці.

Набір для проведення процедури

Система закриття вен VenaSeal — розробка американської компанії Medtronic. Ця технологія врахувала недоліки вже існуючих, сучасних операцій: відсутній термічний вплив, зведені до мінімуму неприємні відчуття і потреба в анестезії, немає необхідності носити компресійну білизну після операції.