Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Тиждень урології та День уролога в Україні. Рак сечового міхура

Останні дні вересня та початок жовтня — час, коли ми говоримо про важливість урологічного здоров’я — як у чоловіків, та і в жінок. У цю пору відзначається День уролога в Україні, а також Тиждень урології у світі.

Хочемо привітати наших урологів із професійним святом та подякувати за їхню неймовірну роботу, уміння заспокоїти, прислухатись та допомогти.

Під час Тижня урології 2022 Європейська асоціація урологів (EAU) зосереджує увагу на такому захворюванні, як рак сечового міхура. У світовій статистиці онкології цей рак входить у першу десятку поширення, а також п’ятим за поширеністю раком у Європі, і щороку вражає понад 200 000 людей. Невтішною є і статистика смертності. Пов’язано це з тим, що рак сечового міхура схильний до швидкого прогресування та рецидивів.

Тому цього року ми хотіли б акцентувати увагу на важливості ранньої діагностики, серйозного ставлення до змін сечі, оскільки це часто є першим показником раку сечового міхура.

Європа має одні з найвищих рівнів захворюваності на рак сечового міхура в усьому світі, але, згідно з новим опитуванням Європейської асоціації урологів, обізнаність людей про це захворювання все ще є тривожно низькою. Опитування показало, що майже 60 % дорослих європейців або не знайомі з раком сечового міхура, або не знають, наскільки він може бути серйозним. Зміна кольору сечі або кров у сечі, яка вимагає візиту до уролога — на жаль, не те, на що регулярно звертають увагу.

Які чинники впливають розвиток раку?

  • Вік. Ризик розвитку раку сечового міхура збільшується з віком, дуже рідко захворювання діагностують раніше 40 років. Переважно трапляється у вікової групи 75–84 років.
  • Стать. У кілька разів частіше цей вид раку трапляється в чоловіків.
  • Куріння тютюну — найважливіший чинник ризику РСМ, який припадає майже 50 % випадків. Ризик РСМ підвищується зі збільшенням тривалості та інтенсивності куріння. Сигарети з низьким вмістом смол не знижують ризик розвитку РСМ у порівнянні зі звичайними сигаретами. У літературі не надано переконливих даних щодо ризику при курінні електронних сигарет, однак у сечі виявляються канцерогени. Дія сигаретного диму в довкіллі також підвищує ризик розвитку РСМ. Тютюновий дим містить ароматичні аміни та поліциклічні ароматичні вуглеводні, що виділяються з організму через нирки.
  • Тривалий вплив канцерогенних речовин, таких, як анілінові барвники, миш’як, нафта, гума та інші. Тому до цього захворюванння схильні працівники, наприклад, косметологічної, стоматологічної та клінінгової сфер.
  • Наявні захворювання сечостатевої системи: хронічний цистит, камені сечового міхура, паразитарна інфекція сечостатевої системи — шистосомоз, вроджені захворювання органу, нерегулярне сечовипускання.

Більше про рак сечового міхура, його види, діагностику та лікування читайте на нашому сайті.

У Медичному домі є весь спектр діагностичних методів, що дає змогу в одному місці, без перебіжок від закладу до закладу, отримати необхідну інформацію. Мультидисциплінарна команда, що включає урологів-онкологів, рентгендіаностів, клінічних онкологів та лікарів суміжних спеціальностей, працює пліч-о-пліч для досягнення найкращого ефекту. Уролог та консиліум лікарів обговорюють конкретні варіанти з кожною родиною, яка зіткнулася з онкологією: можливі методи, переваги, наслідки, наступні дії. Пацієнт не діє навмання, а знає про кожен крок лікування.

Записатись на консультацію уролога в Медичному домі Odrex ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.