Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Стеноз аортального клапана

Набутий стеноз серця, який зустрічається найчастіше.

Стеноз (звуження) аортального клапана розвивається у зв’язку з тим, що з віком стулки аортального клапана втрачають свою еластичність, через що клапан не может повністю розкриватися й виконувати свою функцію повноцінно. Це призводить до додаткового навантаження на серце.

Найчастіше страждають на цей порок люди похилого віку, що перетворює хірургічне лікування на надзвичайно складне завдання.

Симптоми стенозу аортального клапана

  • задишка при фізичному навантаженні;
  • напади стенокардії;
  • швидка втомлюваність, м’язова слабкість;
  • відчуття серцебиття;
  • запаморочення при швидкій зміні положення тіла, при різкій зупинці після ходьби, у важких випадках – напади серцевої астми й набряк легень.

Діагностика стенозу аортального клапана

  • ЕХОКГ;
  • ЕКГ (електрокардіограма).

При вирішенні питання про проведення лікування додатково лікар призначить аналізи крові, коронарну ангіографію, можливо, – комп’ютерну томографію. Всі обстеження можна пройти в Клініці Серця.

Лікування стенозу

Кардіохірургія

При значному порушенні функції клапана виникає необхідність його замінити. Вирішити це можна двома способами: «відкритою» операцією, тобто відкрити грудну клітку й поставити протез замість непрацюючого клапана.

TAVI

Але розвиток сучасної медичної науки й технологій дав можливість проводити операцію із заміни клапана через судину, не відкриваючи грудні клітку. Це дозволило перевести операцію із заміни аортального клапана в розряд малотравматичних втручань.

Впровадження в практику операції транскатетерної заміни аортального клапана (TAVI) дозволило допомогти пацієнтам, котрі ще недавно вважалися неоперабельними або відносилися до категорії пацієнтів з дуже високим ризиком оперативного втручання.

Транскатетерна заміна аортального клапана (TAVI) виконується без розрізу грудної клітки на працюючому серці. Більш того, здебільшого ця операція виконується під місцевим знеболюванням.

Через прокол у стегні із застосуванням спеціальних катетерів руйнується власний аортальний клапан, який втратив свою функцію, і на його місце встановлюється штучно створений біологічний протез.

Особливості лікування в Odrex

В Odrex провели першу TAVI на півдні України

Відгуки

Записатись на прийом

Куди звертатись

Багатопрофільна клініка на Розкидайлівській вул. Розкидайлівська, 69/71