Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Відновлення грудей після мастектомії

У сучасному світі велике число жінок стикаються з діагнозом «рак молочної залози». Ця хвороба впевнено посідає перше місце серед онкологічних захворювань у жінок.

Пластика після видалення молочної залози

Оскільки рекомендоване лікування в даному випадку повне або часткове видалення молочної залози, гостро стоїть завдання подальшого відновлення форми та об’єму грудей. Реконструкція молочної залози не просто рішення естетичної проблеми. Вона допомагає прискорити фізичну і психологічну реабілітацію пацієнтки після мастектомії, поліпшити якість життя і підвищити самооцінку, що, в свою чергу, відбивається на всіх сферах життя людини. Можна сказати, що пластика після видалення молочної залози це в якійсь мірі соціальне замовлення, пошук шляхів вирішення проблем численної жіночої аудиторії. Пацієнтки відзначають, що реконструкція допомагає повернути втрачене після онкооперації відчуття цілісності власного тіла, зникає комплекс невпевненості в собі.

Технології відновлення грудей

  • Одномоментне відновлення разом з проведенням онкологічної операції. Тобто видаляється пухлина, жирова клітковина і уражені лімфовузли в пахвовій зоні (так звана, пахвова лімфодисекція), і тут же під час операції, якщо це дозволяє онкологічна ситуація і подальший план лікування, пацієнтці може бути відновлено груди;
  • Відстрочене відновлення реконструкція грудей проводиться після операції з видалення пухлини і проведення всього курсу хіміотерапевтичного і променевого лікування. Зазвичай відстрочена реконструкція грудей проводиться через рік після мастектомії.

Груди можна відновлювати декількома способами: за допомогою власних тканин пацієнтки або за допомогою надійних і сучасних імплантатів, а також комбінуючи ці методи. При відстроченій реконструкції може бути використано як відновлення за допомогою власних тканин або жирової тканини, так і протезування штучними анатомічними імплантатами, або об’єднання зазначених способів.

Провідна техніка відновлення, яка використовується фахівцями Медичного дому Odrex, метод тотального відновлення грудей за допомогою перенесення своєї власної жирової тканини ліпографтинг, або ліпофілінг. Це метод тканинної інженерії, який передбачає отримання власної жирової клітковини пацієнта з області стегон, живота, сідниць і перерозподіл її за допомогою мікроінє`кції для відновлення форми грудей. Ліпофілінг грудей є одним з найбільш успішних методів реконструкції молочної залози, оскільки проходить без використання сторонніх матеріалів, щадний, є малотравматичною процедурою, викликає менше ускладнень.

Розрізняють також види реконструкції в залежності від місця забору клаптя тканини. Клаптями називаються власні, або аутотканини організму, перенесені на судинах. Ось, що представляє дана класифікація:

  • реконструкція з використанням TRAM-клаптів формуються з прямих м’язів живота, шкіри і жирової тканини;
  • DIEP-реконструкція шматок виходить з передньої стінки живота без участі м’язів тільки шкіра, жирова тканина і кровоносні судини;
  • метод LD-клаптя тканина береться з найширшого м’яза спини, часто одночасно використовуються імплантати молочної залози, оскільки шматок виходить значно тонше, ніж тканина на грудях.

Від чого залежить вид операції

Варіант відновлення найбільш прийнятний в кожному конкретному випадку, залежить від онкологічної ситуації, наявності донорських зон, від побажань пацієнтки. Необхідно взяти до уваги безліч чинників: ступінь поширеності онкологічного процесу, вік пацієнтки, стан її тканин, стан протилежної молочної залози, загальний стан здоров’я, план онкологічного лікування надалі потрібна буде хіміо- або променева терапія (якщо потрібно, в яких обсягах), ступінь агресивності пухлини.

Є операції, коли потрібно повністю видаляти груди, є онкологічні втручання, коли необхідно видалити частину грудей (квадрантектомія — видалення чверті частини молочної залози, яка містить пухлину). Все це впливає на вибір методів подальшої пластики грудей.

Одномоментні операції: видалення пухлини плюс реконструкція

З досвіду нашої клініки, найбільш сприятливі операції коли груди відновлюють з проведенням онкологічної операції. Як правило, в більшості випадків (близько 70%) ми прагнемо проводити одномоментне відновлення грудей. Для цього в Медичному домі Odrex є і технічні можливості, і досвідчена команда професіоналів.

По-перше, це більш прийнятно з психологічної точки зору. Будь-яка жінка з онкологічним захворюванням грудей отримує дві основні психологічні травми: страх смерті і страх втрати своєї жіночої унікальності. У жінки після видалення грудей відбуваються серйозні психологічні зміни, які відбиваються на її житті, роботі, існуванні її сім’ї. Порушуються пропорції тіла, які асоціюються з її жіночністю. За глибиною психологічного впливу ця травма порівняна з втратою жінкою дитини. Одномоментне відновлення грудей серйозно зменшує психологічний стрес.

По-друге, досвід показує, що жінки, які знають, що їм буде відновлено груди або яким перший етап був проведений одномоментно, з більшою ймовірністю проходять повний курс онкологічного лікування. Адже не секрет, що багато хто відмовляється на перших етапах лікування це важко, волосся випадає, лікування супроводжується блювотою, нудотою, слабкістю.

Питання-відповідь

Питання: Чи може жінка народжувати і годувати дитину після операції по відновленню грудей?

Відповідь: Вагітність і пологи не рекомендуються онкологічним хворим протягом 5 років після онкологічного лікування. Реконструкція грудей на можливість завагітніти і годувати іншою, здоровою залозою ніяк не впливає.

Питання: Які критерії вибору форми грудей при її відновленні?

Відповідь: Обов’язковий критерій відновлення грудей — це так звана білатеральна, або двостороння симетрія. Відтворюється одна частина, яка повинна бути схожа на протилежну. Однак при реконструкції не завжди є можливість здійснити це без коригування здорових грудей. У разі якщо у жінки одна половинпа видалена, а друга великого розміру, зазвичай проводиться зменшуюча пластика другої молочної залози. Якщо, навпаки, груди дуже маленькі – ми збільшуємо їх, і відповідно до нових розмірів реконструюємо віддалену молочну залозу. Якщо груди середніх розмірів, але вони опущені, проводиться підтяжка грудей, і відповідно до обсягів і контурів цих грудей — відтворюються груди на місці раніше вилучених. Під час реконструкції відновлюються також соски і ареоли, якщо вони були видалені.

Питання: Який час займає після реабілітація після проведеної відновної операції?

Відповідь: Багато чого залежить від методики видалення пухлини, об’єму вилучених під час операції тканин, стану здоров’я пацієнтки. В середньому, після відновної операції пацієнтку виписують з клініки протягом 1-3 днів. 2 тижні після операції потрібно приходити на огляд до лікаря і на перев’язки. До нормальної фізичної активності можна повернутися через 6-8 тижнів. Реконструкція після мастектомії може проводитися етапами, що займає в середньому від 6 до 10 місяців.

Питання: Що таке профілактична мастектомія (ризик-редуцируюча мастектомія)?

Відповідь: Профілактичне видалення молочних залоз (ризик-редуцируюча мастектомія) може рекомендуватися жінкам, у яких високий ризик розвитку раку грудей, в сім’ях яких найближчі родичі страждали на це захворювання. Найбільш відомий випадок – операція Анджеліни Джолі: її бабуся, мати і сестра матері померли від раку молочних залоз. Після проведення генетичного скринінгу на наявність гена, що мутує було встановлено, що можливість розвитку хвороби у актриси близька до 90%. Тому з метою профілактики була проведена двостороння мастектомія і встановлені імплантати молочних залоз.

Відгуки