Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Катаракта

Здорових людей катаракта зазвичай наздоганяє, коли вони переступають рубіж 45 років. А після 65 років вже близько 60% людей страждають на помутніння кришталика. У нашій країні серед більшості лікарів досі існує міф, що катаракта має «дозріти». У минулому такий підхід справді був виправданий. Але сучасні технології ультразвукового видалення катаракти дозволяють безпечно проводити операцію за перших ознак захворювання. Операція на початковій стадії менш травматична, а період реабілітації та відновлення коротший. Тож не відкладайте!

Від латинського cataracta і від давньогрецького καταρράκτης — «водоспад».

Катаракту необхідно оперувати. Вилікувати катаракту можна лише хірургічною заміною каламутного кришталика штучним — інтраокулярною лінзою.

Симптоми катаракти

мерехтіння перед очима свого роду відблисків, переважно в нічний час;
зображення стає слабко помітним і «відновити картинку» неможливо навіть за допомогою коригуючих окулярів;
погіршення впізнавання колірної гами.

Чинники розвитку

 • вік;
 • згубний хімічний, механічний та променевий вплив навколишнього середовища;
 • зловживання спиртними напоями та курінням;
 • наявність діабету;
 • очні травми.

Діагностика

Діагностика катаракти насамперед базується на біомікроскопії.
Біомікроскопія – візуальний огляд офтальмологом структури ока через спеціальний прилад – щілинну лампу. Основною частиною приладу є діафрагма у вигляді тонкої щілини. Цей спосіб дає можливість вивчити як передній, так і задній відділи ока. А для визначення того, який саме кришталик підходить індивідуально кожному, йде оптична біометрія. Даний спосіб дозволяє визначити радіус рогівки, глибину передньої камери та довжину очного яблука.

Як лікувати катаракту

Медикаментозний курс та терапевтичне лікування не повернуть прозорість кришталику. У всьому світі золотим стандартом лікування є ультразвукова факоемульсифікація катаракти з імплантацією інтраокулярної лінзи. Хірург проводить видалення катаракти та ставить пацієнтові штучний кришталик. Кришталик надалі послужить людині все життя.

В офтальмологічному напрямку Медичного дому Odrex представлена ​​сучасна хірургія катаракти на рівні передових світових офтальмологічних клінік.

У вартість входить:

 • операція методом факоемульсифікації;
 • інтраокулярна лінза;
 • анестезія;
 • післяопераційний огляд;
 • проведення операції.

Передопераційна підготовка включає огляд офтальмохірургом, загальні обстеження протоколу МОЗ та підбір штучного кришталика з урахуванням ваших індивідуальних потреб.

Операція триває приблизно 15-30 хвилин під місцевою анестезією. Заміна кришталика проводиться безшовним методом через мікророзріз.

Мінімальний період реабілітації. Вже наступного дня після операції ви зможете повернутися до повноцінного життя, їздити за кермом та виконувати звичайні щоденні функції.

10 причин, чому варто вибрати Медичний дім Odrex для лікування катаракти

 1. Вашим лікуванням займатиметься провідний фахівець із видалення катаракти, офтальмохірург Душенчук Тарас Володимирович.
 2. Операція із заміни кришталика або факоемульсифікація проводиться за допомогою операційного мікроскопа Zeiss (Німеччина) у спеціальній інноваційній офтальмологічній операційній ХХI століття.
 3. У Медичному домі Odrex створено всі необхідні умови для якісної діагностики та лікування.
 4. Тут все продумано до дрібниць: лікар працює на найсучаснішому офтальмологічному обладнанні, а пацієнт перебуває у комфортній та спокійній обстановці.
 5. Ми пропонуємо гнучкі штучні кришталики німецьких та американських виробників.
 6. Прилади, з якими працює лікар, дозволяють провести операцію безпечно, якісно та з мінімальним періодом реабілітації.
 7. Можливе лікування катаракти будь-якої складності.
 8. Операції проводяться будь-якої пори року.
 9. Підбір кришталика займає хвилину, при цьому розрахунки максимально точні – для дослідження використовується оптичний біометр Lenstar (Haag-Streit, Швейцарія). Лінзи підбираються максимально індивідуально за якістю та ціною.
 10. Ви можете повернути добрий зір у будь-якому віці.

Питання та відповіді

Що буде, якщо вчасно не провести хірургію катаракти?

Ускладнення проявляється у вигляді розвитку вторинної глаукоми. Помутнілий кришталик збільшується в обсязі, змінює свої параметри. Він займає багато простору всередині ока і не дає відбуватися природному відтоку внутрішньоочної рідини.

Як довго слід перебувати у клініці після операції катаракти?

Хірургічне лікування хворих проходить досить швидко: протягом лише одного дня. Після операції пацієнт перебуває в клініці не більше півгодини під наглядом медичної сестри. Перед випискою людині надають інструкцію, де зазначено, який саме алгоритм дій необхідно виконувати, щоб правильно стежити за здоров’ям прооперованого ока. Повідомлять також дату повторного відвідування офтальмолога для обов’язкового моніторингу стану очей.

Якщо помутніння кришталика тільки розвивається, то вже є потреба в операції?

Ніколи не чекайте «дозрівання» катаракти. За найменшої підозри на деформацію ока звертайтеся до окуліста. Чим менш зріла катаракта, тим із більшою легкістю вона видаляється і тим самим зменшується кількість післяопераційних ризиків.

Відгуки