Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Плоскоклітинний рак шкіри

Плоскоклітинний рак — локальне злоякісне утворення шкіри. Успіх лікування безпосередньо залежить від своєчасної діагностики, яку виконують у Медичному домі Odrex.

Лікування плоскоклітинного раку шкіри

Плоскоклітинна карцинома (рак шкіри) розвивається в кератиноцитах шипуватого шару епідермісу. Пухлина локалізується найчастіше на відкритих ділянках шкіри, що піддаються УФ-випромінюванню.

Причини виникнення плоскоклітинного раку шкіри з ороговінням не відомі: часом він розвивається на місці рубців від травм, опіків і карбункулів. Спричиняють також УФ-опромінення, старечі кератози, склеро- та піодермії, доброякісні новоутворення.

Плоскоклітинний рак шкіри: симптоми, ознаки та діагностика

Основна ознака карциноми — виразка, що тривало не гоїться, якій властива кровоточивість через виразки судин. Після використання загоюючих мазей рана ненадовго покривається плівкою, але через час оголюється повторно.

Специфічні симптоми залежать від форми та стадії плоскоклітинного раку шкіри:

Класифікація плоскоклітинного раку шкіри:

  • бляшкова форма — характеризується появою піднятої над шкірою червоною бляшкою з дрібними вузликами всередині;
  • вузлова — нагадує на вигляд цвітну капусту з широкою основою та бугристою структурою. Осередок пухлини покривається кірками папілом і швидко розростається;
  • виразкова — проявляється у вигляді кратера з валикоподібними краями та заглибленням. Згодом ранка збільшується в розмірах, з неї з’являються виділення та специфічний запах.

Діагностику патології проводять у ході зовнішнього огляду та гістологічного дослідження фрагмента тканин з виразки.

Запитання-відповідь

Будь-яке новоутворення шкіри — причина звернутися до Медичного дому Odrex! Відвідати дерматолога Медичного дому Odrex можна без черги, попереднього відвідання терапевта та у зручний для вас час.
Лікарі нашої клініки мають великий практичний досвід і регулярно відвідують наукові симпозіуми з дерматології та онкології, тому діагноз в Odrex ставлять швидко та точно. Це дозволить заощадити дорогоцінний час і негайно приступити до лікування плоскоклітинного раку шкіри.

Як лікують плоскоклітинну епітеліому?

Метод лікування залежить від віку пацієнта та розмірів ураженої ділянки шкіри. Пухлину висікають за допомогою електрохірургічних інструментів або із застосуванням лазерних технологій. Хороші результати в терапії раку шипуватого шару епідермісу показує метод Моха (MOHS) — висічення виразки із введенням у патологічне вогнище цитотоксичних препаратів.

Вирішальним фактором для хворих на рак шкіри є своєчасне звертання до лікаря та грамотна діагностика. Не відкладайте візит до медустанови, запишіться до дерматолога Медичного дому Odrex зараз!

Хто найчастіше хворіє на плоскоклітинний рак шкіри?

Більшість випадків епітеліоми фіксують у чоловіків віком 60-65 років. Зустрічається захворювання і у молодих людей обох статей — на тлі хімічних опіків, травм шкіри, надмірного УФ-опромінення. Тому при появі ран, що не гоються, виразок на шкірі слід негайно звернутися до лікаря.

Чи проводять операції з видалення раку шкіри в Медичному домі Odrex?

Лікарі-дерматологи та онкохірурги Odrex виконують діагностику та оперативне лікування різних форм раку шкіри. Також ми маємо у своєму розпорядженні сучасну гістологічну лабораторію для виявлення в епідермісі та інших тканинах організму атипових клітин.

Відгуки