Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Консультація судинного хірурга

Важкість у ногах, нічні судоми, синюшність шкіри на пальцях та ниючі болі, пульсація в черевній порожнині – ці симптоми є прямим приводом відвідати прийом судинного хірурга в Медичному домі Odrex. Ознаками судинних патологій є також біль у литкових м’язах при ходьбі, короткочасні порушення свідомості, похолодання в певних ділянках тіла, поява капілярів, що просвічуються, «зірочок» на ногах. 

Судинний хірург – що це за спеціальність?

Судинний хірург – це лікар, який виконує діагностику, профілактику та лікування хвороб судин (магістральних вен та артерій), лімфатичної системи. При цьому спеціалізацією хірурга-флеболога є хірургічні втручання при варикозній хворобі, компресійне та медикаментозне лікування вен, а хірург-ангіолог – це лікар, який займається будь-якими судинними проблемами. Компетенція судинного хірурга – хронічна венозна недостатність, аневризма черевної аорти, варикозна хвороба, трофічні виразки на ногах, тромбоемболії та інші судинні патології.

Серцево-судинний хірург надає допомогу пацієнтам з ішемічною хворобою серця, атеросклерозом та іншими хворобами серця, де можливе хірургічне втручання. Причинами захворювань судин можуть бути як спадкова схильність, надмірна вага, так і інші фактори, а саме:

 • забій, здавлювання, перелом кінцівок (15-20% випадків);
 • ревматичні захворювання;
 • інфаркт міокарда в анамнезі;
 • гіподинамія та пов’язані з нею позиційні порушення венозного току;
 • повторні вагітності та пологи – вже друга вагітність збільшує ризик виникнення варикозного розширення вен на 40%;
 • тривала гормонотерапія;
 • куріння.

Багато судинних патологій є прямою загрозою для життя людини. Так буває при артеріальній непрохідності, що супроводжується больовими відчуттями, блідістю шкірних покривів, і при тромбозі – запаленні стінок вен з утворенням тромбів, які мають здатність мігрувати до легеневої артерії. Попередити розвиток ускладнень, визначити причину захворювання судин, провести його лікування – це головне завдання судинного лікаря.

Консультація судинного хірурга в Одесі доступна для запису в Медичному домі Odrex.

Консультація судинного хірурга

На прийомі в Медичному домі Odrex на вас чекають флебологи та мікрохірурги зі стажем лікарської практики понад 15 років. У клініці функціонують обладнані на європейському рівні амбулаторне, діагностичне та стаціонарне відділення. При первинній консультації судинний хірург виконає фізикальне обстеження і детально розгляне наявні у вас скарги, анамнез життя та супутніх захворювань. Визначити характер та локалізацію порушення току крові в судинах, їх морфологічні зміни дозволять лабораторні та інструментальні дослідження.

 • Доплерографія із застосуванням ультразвуку, дуплексне сканування.
 • Ангіографія.
 • Магнітно-резонансна та комп’ютерна томографія судин.
 • Аналізи крові: загальний, біохімічний, коагулограма, специфічні IgM та G, С-реактивний білок.

Потім лікар призначить схему лікування. Це може бути медикаментозне лікування, фізіотерапія, флебосклерозуюча терапія, спеціальні компресійні пов’язки або мініінвазивне хірургічне втручання: ендовенозна лазерна коагуляція, РЧО та інші методики. У Медичному домі Odrex виконуються також операції, що стосуються «великої судинної хірургії»: шунтування при атеросклерозі аорти та артерій кінцівок; операції з приводу аневризм та травм артерій. Пройти повне обстеження судин, артерій, вен та отримати консультацію досвідченого флеболога можна за попереднім записом у Медичному домі Odrex.

Відгуки