Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Кератоакантома

Кератоакантома — фонове захворювання шкіри, яке за відсутності належного лікування може трансформуватися в базальноклітинний рак. Діагностику та хірургічне лікування кератоакантоми, шкірного рогу, папілом та кондилом виконують у Медичному домі Odrex.

Кератоакантома — це доброякісна пухлина, що виникає в одному або декількох волосяних фолікулах та пов’язаних з ними сальних залозах шкіри. Локалізується на відкритих частинах тіла та кінцівках, слизових оболонках ротової порожнини, у поодиноких випадках – під нігтьовою пластиною.

Причинами появи кератоакантоми шкіри є

  • радіоактивне випромінювання, тривала дія ультрафіолетових променів;
  • генетична схильність — успадкування патології за аутосомно-домінантним типом; тютюнопаління;
    вірусні інфекції — у 50% пацієнтів з кератоакантомою діагностують вірус папіломи людини типу 25 (HPV 25);
  • імунодефіцитні стани.

Кератоакантома має вигляд круглого або овального вузла діаметром до 2 см червонувато-синього кольору, але при прогресуванні доброякісного процесу може досягати гігантських розмірів — 10-20 см. Характерні особливості пухлини — кратероподібна структура у вигляді блюдця з роговими масами в середині, а також вузла, що нагадує валик. У дерматологічній практиці зустрічаються поодинокі, грибоподібні, гігантські та множинні кератоакантоми, що складаються з кількох вогнищ або вузликів.
За наявності будь-якого новоутворення слід якнайшвидше звернутися до лікаря, оскільки частина доброякісних пухлин шкіри та слизових оболонок мають властивість перероджуватися в базальноклітинний рак.

Чому вам варто відвідати дерматолога в Медичному домі Odrex?

Штат Медичного дому Odrex складається з фахівців вузького профілю, до яких не так просто потрапити на прийом у звичайній поліклініці: онкологів, дерматологів, імунологів та інших лікарів першої та вищої категорії. А найчастіше пацієнту з діагнозом «кератоакантома» для вибору ефективної схеми лікування потрібна консультація відразу кількох лікарів.

Ми цінуємо ваш час і приймаємо пацієнтів за попереднім записом, тому черг в Odrex немає. Для видалення доброякісних новоутворень у клініці передбачене дороге електрохірургічне обладнання, що знижує ризик післяопераційних ускладнень та скорочує період реабілітації.

Діагностика кератоакантоми

Діагностика доброякісних новоутворень шкіри входить до компетенції дерматовенеролога та онколога. Попередній діагноз «кератоакантома» лікар ставить після огляду та дерматоскопії шкірних покривів. Щоб виключити онкологію, проводять забір біоптату (невеликої ділянки пухлини) для гістологічного або цитологічного дослідження.

Лікування кератоакантоми шкіри в Медичному домі Odrex

Лікування кератоакантоми в Медичному домі Odrex проводять хірургічним способом, щоб унеможливити ризик розвитку раку шкіри через хронічну травму та вплив інших несприятливих факторів. Вогнища патологічних розростань висікають скальпелем або електроножем під місцевою анестезією.

Радикальний метод хірургічного висічення з накладанням шва (знімається через 4-7 днів) застосовують при сумнівах у доброякісності пухлини та наявності кератоакантом розміром понад 1 см.

Деструктивні методи видалення (лазерний, радіохвильовий, електрокоагуляційний) виконуються за допомогою різних апаратів. Це безкровний, малотравматичний метод видалення новоутворень, з подальшою коагуляцією кровоносних судин та зони росту.

Загоєння тканин відбувається протягом 7-14 днів. 

Пройти обстеження та отримати консультацію щодо кератоакантоми, шкірного рогу, контагіозного молюска та інших доброякісних новоутворень шкіри можна у Медичному домі Odrex.

Запис до дерматовенеролога проводять за номером (048) 796-30-21.

Відгуки