Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Консультація аритмолога

Аритмолог — лікар-кардіолог, кардіохірург, що спеціалізується на порушеннях, пов’язаних зі змінами серцевого ритму — аритмії. До аритмолога вас направить сімейний лікар, терапевт або кардіолог після консультації.

Лікар-аритмології лікує пацієнтів з аритмією, вродженими та набутими вадами серця, гіпертонією, ішемічною хворобою серця. Він виконує діагностику порушень та вибудовує план лікування з метою профілактики інфарктів, інсультів, а також бере участь в обстеженнях пацієнтів перед імплантацією кардіостимулятора.

Що таке аритмія?

Аритмія — патологічне порушення роботи серця, при якому його частота, ритмічність та скорочення відрізняються від нормального стану. За необхідності серце може працювати повільніше або швидше, однак його нормальна робота — скорочення через рівні проміжки часу з частотою 60-100 ударів у хвилину.

Види аритмії

Залежно від області серця, у якій виникло порушення, виділяють:

  • синусову аритмію,
  • передсерцеву аритмію ,
  • шлуночкову аритмію.

Існують такі види аритмії, що розрізняють частотою серцевих скорочень:

Брадикардія — зменшення частоти тиску до 60 ударів у хвилину та нижче. Можуть виникати як у спортсменів, так і у людей зі здоровою серцево-судинною системою.

Тахікардія — тиск вище 100 ударів у хвилину. Частіш за все проявляється під час фізичних навантажень, емоційних сплесків, при підвищенні температури.

Пароксизм — порушення частоти серцевого ритму в абсолютно здорових людей, проявляється у вигляді частого серцебиття. Тиск при цьому може складати до 200 ударів у хвилину. У такому випадку людина може відчувати слабкість і навіть знепритомніти. У такому випадку необхідна невідкладна медична допомога.

При нерівному серцебитті розрізняють наступні види аритмії:

Екстрасистолія. Порушення, при якому правильний ритм серцебиття порушується передчасним скороченням. Як правило, цей вид аритмії спостерігається у курців, людей, що піддаються стресу та у тих, хто переніс міокардит. Екстрасистолія буває й у здорових людей — у нормальному стані у людини може виникати до 10% передчасних скорочень у день.

Миготлива аритмія — хаотичне скорочення (фібриляція) передсердь. При цьому людина відчуває, як серце то зупиняється, то починає битися швидше, а тиск стає не ритмічним. При миготливій аритмії порушується кровопостачання мозку та збільшується ризик утворення тромбів у порожнину лівого передсердя. Це небезпечно тим, що може призвести до інсульту.

Вади серця

Вади серця бувають вродженими або набутими. У випадку вроджених вад серця здебільшого уражаються стінки міокарда та крупних прилеглих до нього судин. У більшості випадків вроджені вади серця лікуються хірургічно.

У випадку набутих вад серця порушення спостерігаються у роботі клапанного апарату. Набуті вади серця можуть лікуватися як консервативно, так і хірургічно, в залежності від характеру порушень та стадії, на якій її діагностували.

Гіпертонія

Гіпертонія — найрозповсюдженіше захворювання серцево-судинної системи. Це захворювання також називають артеріальною гіпертензією або синдромом підвищеного систолічного артеріального тиску. Ускладнення гіпертонії призводять до аритмій, коронарної (ішемічної) хвороби серця.

Ішемічна хвороба серця

Ішемічна хвороба серця виникає в результаті порушення кровопостачання міокарда через ураження коронарних артерій. При такому порушенні серце не отримує кровопостачання у повному обсязі.

У якому випадку вам може знадобитися консультація аритмолога

  • Якщо ви гостро відчуваєте серцебиття з перебоями.
  • Якщо у вас буває дуже швидке або дуже повільне серцебиття.
  • При болях у грудині чи задишці.
  • При набряках ніг.
  • Якщо у вас часто бувають запаморочення, втрати свідомості або відчуття, що ви ось-ось знепритомнієтеДіагностика аритмій та інших захворювань, пов’язаних з порушенням серцевого ритму.
  • Провести діагностику аритмії та назначити подальше лікування вам допоможе лікар-аритмолог. Для цього йому потрібно знати про ваш спосіб життя, вивчити історію хвороби, а також провести первинний огляд за допомогою стетоскопу.

Після цього лікар може рекомендувати здати аналізи та пройти додаткове обстеження — зробити кардіограму або ехокардіографію, виконати ЕКГ, холтерівський ЕКГ-моніторинг. Усі методи діагностики та побудова плану лікування визначається індивідуально для кожного пацієнта.

Відгуки