Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Консультація ендокринолога з питань зайвої ваги

Ефективна боротьба із зайвою вагою можлива тільки в тому випадку, коли відома причина його виникнення. Часто проблема може ховатися в порушенні гормонального фону, неправильному харчуванні або наявності спадкових захворювань ендокринної системи. Не думайте про те, як заморити себе дієтами або надмірними навантаженнями в спортзалі. В першу чергу потрібно звернутися до лікаря і дізнатися, де заховане джерело проблеми.

При боротьбі із зайвою вагою варто звернутися за консультацією саме до ендокринолога. Він знайде причину появи зайвих кілограмів і в залежності від неї призначить лікування або може направити до іншого вузькопрофільного фахівця. Середня тривалість консультації — 30 хвилин.

Що входить в консультацію ендокринолога?

  1. Якщо ви зважилися записатися на прийом, то потрібно здати ряд аналізів. А вже під час консультації лікар подивиться їхні результати на наявність порушень або відхилень. Про те, які аналізи слід здати вам розкажуть на первинній консультації, після огляду або під час запису (в нашій клініці розроблені необхідні пакети для пацієнтів перед баріатричними операціями або для проходженням медоглядів за типом Check up). Це значно зменшує кількість прийомів і заощадить ваш час і кошти.
  2. Безпосередньо під час консультації лікар збирає анамнез і шляхом вашої розповіді, дізнається про хвороби і проблеми. Питатиме про різні скарги, патології близьких родичів та алергії. Якщо у вас є припущення або вважаєте, що якась інформація стане важливою, не потрібно боятися, поділіться цим зі спеціалістом. На наступному етапі доктор вимірює зріст, вагу й окружність талії, щоб дізнатися індекс маси тіла. Ця величина говорить про те, чи є маса тіла нормальної, недостатньою або надлишковою. При цьому він звертає увагу на стан шкіри, волосся і нігтів. А також вимірює пульс і пальпує живіт. При обстеженні пацієнтів з ожирінням, підраховують коефіцієнт окружності талії і обхвату стегон. Якщо показник у чоловіків склав понад 102 см, а у жінок – 88 см, тоді діагностують ожиріння за типом «яблука».
  3. Важливим фактором є ваш режим харчування. Люди із зайвою вагою дуже часто переїдають, вживають шкідливу їжу, зловживають солодким або газованою водою. Якщо в режимі харчування є помилки, лікар дасть рекомендації, яких потрібно дотримуватися. Тому що здорове харчування і базові фізичні навантаження профілактують розвиток багатьох важких хвороб.
  4. Залежно від пройдених етапів, лікар може призначити додаткові аналізи, бо зайва вага, а особливо ожиріння, може стати причиною розвитку різних хвороб. Найчастіше на тлі зайвої ваги розвивається цукровий діабет, підвищується ризик виникнення раку, погіршується робота серцево-судинної, травної та опорно-рухової систем. Додаткові аналізи необхідні в тому випадку, коли лікар підозрює наявність метаболічного синдрому у пацієнта. Це захворювання містить відразу кілька патологій, які проявляються через порушення обміну речовин і підвищення артеріального тиску. Ця хвороба виникає у людей з ожирінням і комбінує в собі цукровий діабет, ішемічну хворобу серця та артеріальну гіпертензію.
  5. Після збору перерахованої вище інформації, лікар приймає рішення щодо вашого лікуванні: яким чином найкраще прибрати зайву вагу, чи необхідна баріатрична хірургічна операція, чи можна її проводити та складе для вас наступний план дій. Залежно від методу лікування та виявлених захворювань, ендокринолог може направити вас до дієтолога, кардіолога, хірурга, невролога або до онколога, якщо є підозри на онкозахворювання.

Також на консультацію до ендокринолога приходять пацієнти, які планують зробити баріатричну операцію. У цьому випадку лікар проведе необхідні аналізи й дізнається чи є показання або протипоказання для неї. Якщо за результатами виявляють показання до проведення баріатричної операції, вас направлять до баріатричного хірурга для подальшого лікування.

Ендокринолог Вероніка Непорада

До ендокринолога можна звертатися не тільки у випадках проблем із зайвою вагою. Ендокринологи займаються лікуванням:

  • порушень, пов’язаних з обміном речовин;
  • хвороб щитовидної залози;
  • захворювань наднирників;
  • дисфункції паращитовидной залози.

Тому якщо ви відчуваєте порушення апетиту чи обміну речовин або помічаєте, що шкіра стає сухою, лущиться або з’являються нові висипання, а також відчуваєте незвичну для вас слабкість при стандартних навантаженнях і стикаєтеся з частими затяжними інфекціями – запишіться на консультацію до ендокринолога. Ці симптоми можуть говорити про наявність захворювань, своєчасне виявлення, яких допоможе лікуванню.

Відгуки