Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Консультація анестезіолога

Анестезіолог — це свого роду чарівник у світі медицини. Завдяки його навичкам навіть найскладніше хірургічне втручання проходить без будь-яких неприємних відчуттів для пацієнта.

Навіщо потрібна консультація анестезіолога перед операцією

Аби правильно підібрати необхідні медикаменти та їх дозування, анестезіологу потрібно буде дізнатися про вас певну інформацію. Це, перш за все, точні дані про ваш вік, зріст, вагу, а також назви всіх препаратів, які ви приймаєте на регулярній основі або приймали при лікуванні якоїсь конкретної недуги. За необхідністю виміряти свої параметри можна буде безпоередньо в Odrex, а ось список медикаментів краще виписати заздалегідь.

Крім того, лікар-анестезіолог обов’язково поцікавиться вашою медичною історією та попросить перерахувати всі серйозні захворювання, з якими стикалися ви чи ваші найближчі родичі — серцево-судинні, очні, ендокринні, ревматологічні тощо. Також, анестезіолога завжди цікавить, чи був у вас раніше досвід операцій чи обстежень під наркозом. Крім того, важливим є питання про ваші можливі алергічні реакції в минулому.

Якщо це ваша перша анестезія або ж ви все ще почуваєтеся невпевнено, не забудьте підготувати список питань, що вас цікавлять. Наприклад:

 • як швидко ви опритомнієте після наркозу,
 • коли зможете вирушити додому,
 • чи потрібно вам попросити когось супроводжувати вас після виписки,
 • які ризики існують при даному виді анестезії.

Пам’ятка пацієнта: як підготуватися до анестезії

Для більшості з нас операції, як і послуги анестезіолога, це вкрай хвилюючий досвід. Розуміючи стривоженість, яку ви можете відчувати, ми склали невелику пам’ятку про те, як підготуватися до хірургічного втручання.

 • Приходьте на операцію натще. Це необхідно для того, щоб уникнути потрапляння вмісту шлунка в дихальні шляхи і загалом підготувати організм до наркозу. Зазвичай, правилом є не вживати рідини 4 години до операції і не вживати їжі 6 годин до операції. Цей час може бути скорочений для дітей молодшого віку, і це потрібно узгодити з анестезіологом.
 • Переконайтесь, що напередодні операції після прийняття рішення про операцію ви не приймали жодних медикаментів без схвалення вашого лікаря.
 • Рекомендуємо утриматись від паління та вживання алкогольних напоїв щонайменше за 2-3 тижні до операції.
  Якщо перед операцією ви помітили будь-які зміни у своєму здоров’ї (ознаки застуди, запалення, висипання тощо), обов’язково повідомте про це лікаря.
 • Якщо ви активно займаєтеся спортом, радимо зменшити інтенсивність фізичних навантаженнь щонайменше за тиждень до операції.
 • Перед операцією зніміть контактні лінзи, зубні протези, слуховий апарат та будь-які прикраси. Віддайте перевагу природній красі – макіяж та манікюр з покриттям лаком також є небажаним.

Найпоширеніші страхи і розповсюдженні питання

Ви напевно не раз чули, як далеко зробила крок сучасна медицина. Це, безумовно, правда, проте не так просто позбутися стереотипів, які роками передавались з вуст у вуста. Щоб розвіяти сумніви, які у вас можуть бути, ми попросили наших анестезіологів прокоментувати найпоширеніші страхи пацієнтів.

«Якщо я вдаюся до анестезії, то можу ніколи не прокинутися» або «Я прокинусь посеред операції і відчуватиму біль, але нічого не зможу з цим зробити»

Десятки років тому таке справді іноді відбувалося, але нинішній рівень медицини просто не дозволить цьому статися. У Медичному домі Odrex, як і у всіх сучасних клініках світу, встановлено передове обладнання, яке чуйно відстежує стан пацієнта, зокрема достатній і безпечний рівень глибину сну. Крім того, наші лікарі завжди чітко розраховують дозування препаратів, необхідних кожному конкретному пацієнтові і тому ніколи не припустяться подібної помилки.

«Після наркозу у мене неминуче розпочнуться проблеми із серцем»

Безумовно, анестезія – це необхідність, а не розвага. Страхи про її негативний вплив на серце, печінку чи будь-які інші органи зародилися давно — у період, коли для наркозу справді використовувалися досить токсичні препарати. Однак зараз якість медикаментів і обладнання, до яких вдаються для занурення пацієнта в наркоз, суттєво зросла — тому ризики зведені до мінімуму.

«А якщо протягом або після операції я почну марити і говорити дурниці, а лікарі лише посміються? Скільки таких відео блукає інтернетом!»

Весь персонал Odrex — від лікарів і до медсестер або медбратів — суворо дотримується професійної етики, тому про подібні ситуації не може бути й мови. Ви повинні знати, що весь медперсонал несе юридичну відповідальність за розголошення лікарської таємниці. І те, що пацієнт може ненароком наговорити під наркозом, до неї входить.

«Що краще – місцева чи загальна анестезія?»

Все залежить від виду оперативного втручання та індивідуальних особливостей кожної конкретної людини. Власне, саме для цього і потрібен первинний прийом анестезіолога — там ви зможете дізнатися про всі плюси й мінуси кожного типу наркозу і разом підібрати ідеальний для вас варіант.

Анестезіолог: запис у Медичному домі Odrex

Комфорт пацієнта від первинної консультації й до успішної виписки – головний пріоритет Медичного дому Odrex. Це не просто обіцянка, а філософія, виражена в передовому технологічному оснащенні, висококваліфікованому персоналі та чіткому дотриманні міжнародних протоколів лікування.

Відгуки