Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Консультація сімейного лікаря з питань зайвої ваги та переддіабету

Лікар проведе первинний огляд та складе для вас індивідуальний план діагностики й консультацій суміжних фахівців. У команді з ендокринологом та баріатричним хірургом сімейний лікар визначить причини появи зайвої ваги та переддіабету і розповість, як із цим боротись.

Коли потрібно звертатись до сімейного лікаря дорослим та дітям

Стандарти краси мінливі: пишні форми можуть прикрашати дорослих і надавати зворушливого вигляду дітям. Якщо вага трохи вища від норми, можна залишатись здоровою, активною і рухливою людиною. Але якщо ви виявили, що будь-яка фізична активність (наприклад, піднятись вище за другий поверх без задишки) стала схожою на подвиг, — час замислитись над вирішенням проблеми.

Не варто намагатись впоратись з усім самостійно. Щоб надійно позбавитись зайвої ваги, потрібно знати першопричини її появи, і далеко не завжди вони очевидні. Під час консультації з сімейним лікарем ви визначите джерело проблеми та складете точний алгоритм подальших дій.

Що входить у консультацію сімейного лікаря

 1. Для початку лікар розпитає вас про ваш спосіб життя, харчові звички та загальне самопочуття.
 2. Після цього лікар виміряє ваш зріст, вагу, параметри (окружність талії та стегон) і товщину підшкірної жирової клітковини за допомогою каліпера. Це необхідно, щоб визначити ваш ІМТ (індекс маси тіла), а разом із ним — і ступінь проблеми.
 3. За результатами первинного скринінгу сімейний лікар відправить вас на додаткові аналізи, дослідження або консультації суміжних фахівців. Це може бути, наприклад, біохімічний аналіз крові чи аналіз на гормони і навіть ультразвукові дослідження органів черевної порожнини чи щитовидної залози. Це допоможе визначити наявність (або відсутність) хвороб або ускладнень, спричинених зайвою вагою та переддіабетом.
 4. Лікар відповість на всі питання, що вас цікавлять — як медичні, так і особисті. Просто і зрозуміло розповість про методи боротьби з небажаними кілограмами і способами закріпити результат.

Діагностика

 • фізикальний огляд;
 • оцінка причин зміни ваги;
 • вимірювання зросту, ваги та параметрів пацієнта;
 • призначення додаткових аналізів, досліджень (наприклад, ЕКГ, функціональної діагностики серця, КТ-імпедансометрії або УЗД) та консультацій вузькопрофільних фахівців.

Як почуватись краще: рекомендації лікарів

 • Оцініть, які харчові звички сприяють вашому переїданню та постарайтеся відмовитись від них.
 • Не намагайтесь впровадити у своє життя «все й одразу» — почніть із чогось одного. Наприклад, з додавання до щоденного раціону фруктів та овочів. Потім можна переходити до поступової заміни солодких газованих напоїв на питну воду, і коли всі попередні дії увійдуть у звичку — братись за щось серйозніше.
 • Більше рухайтесь. Але, як і у випадку з харчуванням, не намагайтеся відразу пробігати довгі дистанції або ходити відстані 10 кілометрів. Почніть із чогось простого — наприклад, із коротких, але щоденних прогулянок.
 • Стежте за масою свого тіла — зважуйтесь не менше одного разу на тиждень.
 • Намагайтесь добре висипатись (не менше 8 годин на добу) і уникати стресів.

Медикаментозна терапія надмірної ваги та переддіабету

Медикаментозна терапія призначається лише пацієнтам з ІМТ ≥ 30 (або ≥ 27 за наявності супутніх захворювань, пов’язаних із вагою). Важливо розуміти, що цей спосіб працює тільки у складі комплексної програми лікування та не може замінити дієтотерапію, фізичні навантаження та корекцію харчової поведінки.

 • Інгібітор шлунково-кишкових ліпаз ГПП-1 (фізіологічний регулятор апетиту).
 • Фентермін.
 • Лоркасерин (антагоніст серотонінових 5-HT2C рецепторів).
 • Антагоніст опіоїдних рецепторів — Налтрексон/Бупропіон.

Інші фахівці, які можуть допомогти із цим питанням

Особливість спеціалізації сімейного лікаря полягає в тому, щоб знати найдрібніші нюанси здоров’я та життя своїх пацієнтів. Тому такий фахівець — не просто лікар, а ще й друг вашої родини. В Odrex працюють тільки досвідчені лікарі, які завжди готові допомогти вам впоратись із проблемами зайвої ваги та переддіабету. За бажанням ви також можете укласти декларацію із сімейним лікарем.

Прийом ведуть спеціалісти

Відгуки