Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Шкірний ріг

Шкірний ріг – це передракове новоутворення шкіри, яке формується під впливом шкідливих факторів довкілля. Характерною особливістю патології є зайве утворення рогової частини шкіри. Серед причин розвитку шкірного рогу – вплив ультрафіолетових променів, укуси комах, хронічна травма та інші.

Утворення шкірного рогу

Шкірний ріг – це доброякісне новоутворення шкіри, яке формується під впливом шкідливих факторів довкілля. Характерною особливістю патології є зайве утворення рогової частини шкіри. Серед причин розвитку шкірного рогу – вплив ультрафіолетових променів, укуси комах, хронічна травма та інші.

Найчастіше захворювання вражає людей похилого віку та чоловіків, робота яких пов’язана зі шкідливими та небезпечними умовами праці – водіїв, кочегарів, моряків, працівників шахт та промислових підприємств.

Симптоми шкірного рогу

  • формування ущільнень, що виступають над поверхнею шкіри;
  • висока щільність клітин дерми у місцях новоутворень;
  • жовтувато-коричневий колір ущільнень;
  • чутливість та ранимість патологічних вогнищ.

Діагностику та лікування шкірного рогу проводять у Медичному домі Odrex в Одесі – великій приватній клініці європейського класу.

Чому лікування новоутворень шкіри слід пройти у Медичному домі Odrex?
Клініка має у своєму розпорядженні нову діагностичну базу для визначення характеру новоутворень та сучасне обладнання для їх малотравматичного видалення. Прийом пацієнтів із патологіями шкірних покривів проводить лікар-онкодерматолог вищої категорії.

Діагностика

Як і багато інших дерматологічних захворювань, шкірний ріг виявляють у ході фізикального огляду. Для підтвердження діагнозу використовують:

  • оптичну дерматоскопію — огляд патологічної зони лупою з багаторазовим збільшенням;
  • цифрову дерматоскопію — сучасний метод дослідження шкіри, який дозволяє багаторазово збільшити новоутворення та забезпечує його фото/відеофіксацію.

Лікування шкірного рогу в Медичному домі Odrex — це операція

Найефективнішим методом лікування даної патології є апаратна деструкція (електрокоагуляція, лазерна деструкція та радіохвильове висічення) — радикальна методика, яка забезпечує безрецидивний перебіг післяопераційного періоду. Процедуру проводять під місцевою анестезією, її тривалість – не більше 10 хвилин. Регенерація тканин після видалення шкірного рогу відбувається протягом 7-10 днів.

Але у сумнівних випадках рекомендовано проводити хірургічне видалення новоутворення із подальшим гістологічним дообстеженням.

Чи можна уникнути операції при діагнозі «шкірний ріг»?

Шкірний ріг — передракове новоутворення, клітини якого з часом можуть набувати властивостей злоякісної пухлини (процес малігнізації). У ряді випадків шкірний ріг виявляють при початкових стадіях плоскоклітинного раку, тому патологічний осередок підлягає обов’язковому видаленню.

У якої вікової групи найчастіше діагностують шкірний ріг?

Більшість пацієнтів, які звернулися до онкодерматолога з доброякісними новоутвореннями шкіри — люди понад 55 років.

У яких місцях зазвичай виявляється захворювання?

Шкірний ріг переважно локалізується в зонах, найбільш схильних до впливу ультрафіолетових променів та інших зовнішніх факторів: на руках, обличчі та шиї, вухах, волосистій частині голови.

Відгуки