Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Маткова кровотеча

Розвиток маткової кровотечі можливий у дівчаток і жінок різного віку. Складність лікування патології полягає у різноманітності причин виникнення кровотечі. Захворювання може бути пов’язане та не пов’язане з гінекологічними захворюваннями. Тому обов’язковою умовою ефективного лікування є правильна діагностика причин кровотечі.

Маткова кровотеча — діагностика, лікування, профілактика

Кров’янисті виділення з матки — фізіологічне явище, характерне для менструацій, пологів, післяпологового відновлення матки. Виділення крові з матки супроводжує низку гінекологічних процедур: аборти, припікання ерозії, видалення внутрішньоматкової спіралі, гістероскопію. Якщо ж маткова кровотеча не укладається в рамки норми і не пов’язана з лікарськими маніпуляціями, звертайтеся до Медичного дому Odrex для з’ясування причини та подальшого лікування патології.

Симптоматичне лікування маткової кровотечі вирішує лише негайне завдання — полегшити стан жінки. Повноцінне лікування можливе за умови точної діагностики патології. Складність виявлення причин виділень полягає в тому, що вони можуть мати гінекологічну та негінекологічну природу.

Довірившись акушерам-гінекологам Odrex, ви отримуєте:

 • всебічне медичне обстеження у гінекологів та суміжних лікарів;
 • грамотну інтерпретацію результатів обстежень;
 • точне встановлення причини захворювання;
 • повноцінне лікування, спрямоване на усунення виявлених причин;
 • комплексний медичний супровід для профілактики рецидивів.

Маткова кровотеча – симптоми

Основна ознака маткової кровотечі будь-якого походження – кров’яні виділення. Термін «кровотеча» не означає, що виділення повинні бути рясні, вони можуть мазатися. Патологічна кровотеча відрізняється від фізіологічної однією або декількома ознаками з переліченого нижче:

 • рясні крововтрати — в нормі за один менструальний цикл жінка втрачає 50-80 мл крові. Про підвищення крововтрати можна побічно судити зі збільшення витрати засобів особистої гігієни;
 • тривалість виділень понад 7 днів – фізіологічна норма 3-7 днів;
 • менструальний цикл менше 21 або більше 35 днів – тривала відсутність менструації має природу, аналогічну частим кровотечам, тому також потребує лікування;
 • виділення між менструаціями;
 • кровотечі після занять сексом;
 • виділення у дівчаток, у яких менструація ще не почалася;
 • кровотечі у жінок під час постменопаузи, коли менструації закінчилися.

Наслідком втрати крові може стати анемія, загальна слабкість, запаморочення, гіпотонія, нудота, блювання, непритомність.

Діагностика природи маткової кровотечі в Odrex

Причини маткової кровотечі настільки різноманітні, що процес постановки діагнозу може тривати певний час. Діагност починає з дослідження найімовірніших факторів, а потім поетапно відсікає непідтверджені патології.

При дослідженні лікар бере до уваги:

 • вік жінки;
 • наявність/відсутність вагітності – кровотечі можуть бути наслідком спонтанного аборту або позаматкової вагітності;
 • зміну структури репродуктивних органів жінки – маткові кровотечі часто розвиваються на тлі ендометріозу, раку піхви, раку порожнини або шийки матки, субмукозної міоми гіперплазії ендометрію, поліпів цервікального каналу або порожнини матки;
 • наявність травм піхви та матки;
 • рівень жіночих статевих гормонів – при підозрі на дисфункціональні маткові кровотечі, функціональну кісту яєчника, полікістоз та інші захворювання, пов’язані з порушенням функції яєчників;
 • наявність супутніх патологій — при підозрі на маткові кровотечі, які є наслідком низки інфекцій, системних захворювань, наприклад, цукрового діабету, ожиріння, гіпотиреозу, злоякісних новоутворень та ін;
 • рекомендації лікаря — наприклад, ятрогенна маткова кровотеча може розвиватися на тлі гормональної контрацепції та гормональної терапії.

Для початкової діагностики захворювання застосовується гінекологічний огляд та УЗД органів малого тазу.

Для уточнення причини патології лікар-гінеколог додатково може призначити:

 • загальний аналіз крові;
 • коагулограму;
 • біохімічне дослідження крові;
 • бактеріальний посів та мазок із піхви;
 • ПАП-тест;
 • МРТ органів малого тазу;
 • гістероскопію з гістологічним дослідженням порожнини матки.

Залежно від результатів аналізів гінеколог підбирає подальшу тактику лікування.

Маткова кровотеча — лікування в Odrex

При значній крововтраті головне завдання медиків — зупинити маткову кровотечу, компенсувати втрати крові, а потім шукати причину патології. При незначній крововтраті спочатку проводяться діагностичні заходи, а потім призначається консервативне лікування. Для нормалізації стану лікар рекомендує кровоспинні та судинозміцнюючі засоби, препарати, що скорочують матку, полівітаміни, препарати заліза. При дисфункціональних кровотечах гормональний баланс жінки нормалізується комбінованими оральними контрацептивами. Курс лікування триває 3-6 місяців під контролем лікаря. При загрозі для життя жінки та органічних причинах кровотеч (поліп порожнини або шийки матки, гіперплазія ендометрію) показані хірургічні методи зупинки маткової кровотечі з видаленням вмісту матки.

Універсальним способом одночасної діагностики патології та гінекологічної операції є гістероскопія. Для цього в порожнину матки через піхву вводиться гістероскоп — оптичний прилад. На моніторі гістероскопа з’являється візуальна інформація про стан порожнини матки. Завдяки 10-кратному збільшенню зображення лікар видаляє лише патологічні ділянки тканини, і слизова оболонка матки піддається мінімальному травмуванню. Жінка перебуває у стаціонарі 1-2 дні, період відновлення становить 5-7 днів. Метод гістероскопічної резекції в основному використовується для отримання гістологічного дослідження слизової оболонки матки та видалення доброякісних новоутворень.

Якщо ураження захоплює великі ділянки тканин матки, медики Odrex застосовують метод аблації — випалювання ендометрію. Цей метод дає стійкий лікувальний ефект та ідеально підходить для жінок постменопаузального віку. Однак він не застосовується у жінок, які планують дитину, тому що руйнування ендометрію часто носить необоротний характер. Пацієнтка 1-2 дні перебуває під наглядом лікарів у стаціонарі, період відновлення після процедури становить 2-3 тижні.

При виявленні злоякісних новоутворень після отримання гістологічного дослідження виконується гістеректомія – видалення матки. Ми виконуємо гістеректомію малотравматичним лапароскопічним способом або з розрізом передньої стінки при великих пухлинах. Метод лапароскопії скорочує час реабілітації пацієнтки у 2-3 рази порівняно з класичним хірургічним втручанням відкритим способом, коли виконується розріз на черевній стінці, що відкриває матку. При лапароскопії жінка проведе у стаціонарі 3 дні, час відновлення після операції становить 2 тижні. При відкритій операції терміни перебування у лікувальному закладі та реабілітації становлять 5-7 днів та 4-5 тижнів відповідно.

Запитання-відповідь

Чи можна зупиняти маткову кровотечу в домашніх умовах?

Якщо у вас вперше виникла маткова кровотеча, негайно звертайтеся до гінеколога, а при серйозних крововтратах викликайте швидку. До приїзду швидкої показано:

 • постільний режим — покладіть ноги на валик або подушку. Таке положення тіла сприяє кровопостачанню життєво важливих органів;
 • холод на низ живота — використовуйте міхур із льодом або пляшку з холодною водою. Оберніть лід тканиною для профілактики обмороження. Прикладайте холодний предмет на 10-15 хвилин, а потім робіть перерву на 5 хвилин. Тривалість процедури становить 1-2 години. Категорично заборонені спринцювання, процедури зігрівання, гарячі ванни.

Наскільки небезпечні маткові кровотечі при клімаксі?

Період згасання активності жіночих статевих органів характеризується збоєм менструального циклу. Якщо симптоми менструації не укладаються у межі вашої норми, рекомендуємо проконсультуватися з гінекологом. Після настання менопаузи кров’яних виділень з матки не повинно бути. Крововтрата у постменопаузальний період може свідчити про наявність злоякісного процесу та потребує негайного звертання до гінеколога.

Чи можна займатися спортом при маткових кровотечах?

Маткові кровотечі не є абсолютним протипоказанням для фізичних навантажень, проте рекомендуємо утриматися від занять спортом у цей період. Заняття спортом є дієвим заходом профілактики кровотеч. При фізичних навантаженнях збільшується тонус кровоносних судин. Стимуляція вироблення антистресового гормону адреналіну також знижує ризик розвитку кровотечі.

Наскільки небезпечні маткові кровотечі, що мажуться?

Маткові кровотечі небезпечні для жіночого здоров’я та життя. Самолікування та невчасне звертання до лікаря можуть призвести до посилення патологічного процесу. Тому записуйтесь на прийом до гінеколога Медичного дому Odrex та будьте здорові!

Прийом ведуть спеціалісти

Відгуки