Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Парагрип, ентеровірус, аденовірус

Парагрип

Парагрип – гостре респіраторне вірусне захворювання, яке характеризується помірною загальною інтоксикацією, ураження верхніх дихальних шляхів.

Джерелом інфекції є людина зі стертою або клінічно вираженою формою парагрипу.

Симптоми

  • Парагрип на відміну від грипу має поступовий розвиток. Людину турбують субфебрильна температура тіла (37-38 градусів), головний біль, першіння у горлі, яке через деякий час переходить у бронхіт.
  • У дітей парагрип може супроводжуватись «ларінготрахеїтом» та стенозом гортані. Клінічно це проявляється «гавкаючим кашлем», свистячим диханням.
  • У більшості пацієнтів парагрип протікає як короткочасне захворювання (не більше 3-6 днів) та завершується вилікуванням.

Сімейний лікар, інфекціоніст Анастасія Неклюдова

Аденовірус

Аденовірусна інфекція – гостре інфекційне захворювання, яке може протікати у формі ГРВІ, кератокон’юктивіту, циститу, ентериту або ж вірусної пневмонії.

  • Шляхи передачі вірусу: повітряно-крапельний, фекально-оральний і водний (часто поширюється в басейнах).
  • Більшою мірою схильні до аденовірусу діти від 6 місяців до 3 років. Рівень захворюваності зростає в холодну пору року.
  • Симптоматика залежить від форми захворювання. Характерним є збільшення підщелепних лімфатичних вузлів.

Діагностика

Клінічна та симптоматична. Лікування також залежить від форми та здебільшого симптоматичне. Захворювання доброякісне, завершується повним вилікуванням.

Ентеровірус

Ентеровіруси, віруси ECHO та Коксакі – це група вірусів, які передаються повітряно-крапельним шляхом та фекально-оральним. До цієї групи відноситься також вірус поліомієліту.

Ентеровірусна інфекція може мати перебіг у наступних формах:

  • герпетична ангіна – на слизовій оболонці порожнини рота з’являються пухирці з прозорим вмістом. Це супроводжується температурою, болем у голем та болем при ковтані.
  • хвороба «рука-нога-рот» – висипання навколо рота, на ступнях та долонях, які можуть супроводжуватись вираженим зудом, підвищенням температури, загальної слабкістю.
  • менінгіт – ураження м’яких оболонок головного мозку. Симптоми: головний біль, гарячка, нудота, наявність менінгеальних знаків. Стан вимагає госпіталізації!

Діагностика

Заснована на клінічних симптомах. У рідкісних випадках – ПЛР випорожнень або спиномозкової рідини.

Лікування вірусних захворювань

Виключено симптоматичне. Для полегшення болю в горлі при герпангині можна використовувати морозиво – і біль менше, і дитині смачно.

У Медичному домі Odrex ви зможете отримати детальні консультації фахівців з усіх питань щодо вашого здоров’я. Також пройдете якісну діагностику, яка дозволить поставити точний діагноз і призначити правильний терапевтичний курс.

Прийом ведуть спеціалісти

Відгуки