Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Ринопластика

Ринопластика – це естетична операція, спрямована на поліпшення зовнішнього вигляду носа. За необхідності, може поєднуватись із септопластикою – тобто, відновлювати повноцінне дихання (тоді це риносептопластика).

Тижневий Сергій Петрович. Пластичний хірург

У яких випадках потрібна ринопластика кінчика носа

З естетичної точки зору, корекція носа не має спеціальних показань і застосовується тільки в випадку, якщо людина вважає, що її зовнішній вигляд варто поліпшити. Процедура дає змогу змінити форму і розміри кінчика, спинки і крил носа, а також усунути асиметрію або деформацію після травми.

Якщо ж вирівняти ніс необхідно за медичними показаннями, операція називається трохи інакше – риносептопластика. У такому разі поліпшення зовнішнього вигляду опціональне і проводиться тільки за бажанням самого пацієнта.

Перед операцією пластичний хірург обов’язково робить прогноз майбутнього зовнішнього вигляду. Досвідчений фахівець підбере форму носа так, щоб вона максимально гармоніювала з рисами обличчя – і обов’язково подобалася людині.

Як і в будь-якого хірургічного втручання, ринопластика носа має свої протипоказання. До них належать:

  • онкологічні захворювання,
  • погане згортання крові,
  • запальні процеси в зоні корекції,
  • період вагітності або грудного вигодовування,
  • гострі хронічні захворювання внутрішніх органів.

Види ринопластики в Медичному домі Odrex

За технікою виконання розрізу пластичну операцію носа ділять на два види – відкриту і закриту. Різниця в тому, що у відкритій ринопластиці розріз роблять у складці між ніздрями (колумеллі), а в закритій ринопластиці – в середині носа. Обидві методики рівнозначні, а розрізи непомітні, тож найкращий варіант підбирає лікар індивідуально для кожного пацієнта. У медичній практиці також існує метод безопераційної ринопластики – за допомогою філерів або ниток коригують форму і повноту носа. Однак, незважаючи на відсутність розрізів, метод несе ризики і дає лише тимчасовий ефект.

Корекція форми носа, усунення горбинки, зменшення крил носа

Той самий випадок, коли назва повністю відповідає функціоналу – цей метод дає змогу змінити об’єм і форму носа, провести корекцію кінчика носа тощо.

Аугментаційна ринопластика

Збільшення носа, що позбавляє від дефекту “приплюснутості”. Під час процедури лікар вставляє імплант, який піднімає перенісся за рахунок каркаса.

Графтинг

Це встановлення хрящових імплантатів, що дає змогу змінити довжину носа.

Реконструктивна ринопластика

Допомагає відновити естетику після травм або захворювань, наприклад, онкології. Може включати збільшення або зменшення носа.

Як роблять ринопластику

У сучасній медицині зменшення носа вважається однією з найшвидших і найбезпечніших операцій. Її тривалість залежить від складності процедури, але, в середньому, не перевищує трьох годин.

Етапи операції:

  • анестезія;
  • септопластика – виправлення носової перегородки за необхідності;
  • безпосередньо пластика кінчика носа, під час якої лікар виконує внутрішні або зовнішні розрізи, відшаровує м’які тканини, а також видаляє зайві або вставляє відсутні ділянки;
  • накладення швів і фіксація області, що коригується, пов’язкою і пластиром;
  • тампонування.

Наскільки довгою буде реабілітація після ринопластики

Тривалість відновлення залежить одразу від кількох чинників – індивідуальних особливостей організму пацієнта, типу втручання і, звісно ж, професіоналізму хірурга та рівня технічного оснащення клініки.

Зазвичай реабілітація після простого виду ринопластики (такої, як зменшення крил носа, під час якої зачіпаються тільки м’які тканини) займає 1-2 тижні. Якщо ж під час операції зачіпали кістки, пацієнту знадобиться більше часу, щоб повністю відновитись – в середньому, до 6 тижнів.

Щоб знизити ймовірність ускладнень, перший день після процедури краще провести в стаціонарі. Так лікарі зможуть оцінити, наскільки успішно йде відновлення і допомогти зняти набряк після ринопластики, якщо такий з’явиться. Приготуйтесь також трохи походити в гіпсі, адже зняти його можна не раніше, ніж через тиждень.

Крім того, на час реабілітації доведеться відмовитись від травматичних видів спорту, носіння окулярів, відвідування сауни або солярію, сну на животі або боці, поїздок на море.

“Чи буває фіброз після ринопластики?”: лікарі Медичного дому Odrex відповідають на найпопулярніші запитання про операцію

Як і будь-яке хірургічне втручання, ринопластика оточена безліччю чуток і “страшних історій з перших вуст”. Розуміючи, як складно часом вирішитись на операцію, пластичні хірурги Odrex чесно відповіли на найпопулярніші питання.

Як довго сходитимуть синці після ринопластики?

Багато в чому це залежить від генетичної схильності, але ще більше від того, наскільки старанно пацієнт буде виконувати спеціальні реабілітаційні процедури. У деяких людей помітні синці та гематоми тримаються 7-10 днів, в інших – 2-3 тижні.

Чим небезпечна ринопластика носа?

Більшість пацієнтів не відчувають серйозніших проблем, ніж гематоми, зниження нюху, ускладнене носове дихання або формування кісткової мозолі після ринопластики. Усе це тимчасово і досить швидко минає.

До небезпечних наслідків належать сильна кровотеча, некроз тканин, потрапляння інфекції. На щастя, такі випадки трапляються вкрай рідко, а вже в Odrex їх не було ніколи.

Мені буде боляче після операції?

У нормі відновлення після ринопластики доставляє тільки дискомфорт, який без проблем усувають знеболювальні препарати.

Як змінюється ніс після ринопластики протягом року?

Те, що людина побачить ідеальний ніс щойно спаде набряк, – один із найпопулярніших міфів про пластику носа. На ділі знадобиться близько року, щоб остаточні результати було видно, оскільки м’язи, шкіра і хрящі адаптуються протягом цього періоду.

Чи буває чоловіча ринопластика?

Звичайно! Корекція носа не залежить від статі й мало залежить від віку. Проводити її можна і чоловікам, і жінкам з 18 років і до моменту, поки дозволяє здоров’я.

Чому варто обрати саме Odrex?

Безпека та щастя пацієнта – важливі принципи Медичного дому Odrex. Якщо вам потрібна ринопластика в Одесі, зверніть увагу на наші переваги. Це:

Команда

Найкращі з найкращих лікарів, пластичні хірурги та отоларингологи, допоможуть розібратись вам з будь-якою проблемою – чи то утруднене дихання, чи то форма носа, яку хотілося б змінити. Ринопластику виконує команда пластичних хірургів – Тижневий Сергій Петрович і Вітколовська Ольга Олександрівна.

Вітколовська Ольга Олександрівна. Пластичний хірург, фахівець з ін’єкційних методик

Обладнання

Odrex оснащений тільки найпередовішим обладнанням – наркозними станціями, ендоскопічними стійками, стерилізаційним обладнанням експертного класу.

Можливість комбінувати

За бажання пацієнта, ми можемо поєднати проведення ринопластики з септопластикою – або іншими пластичними операціями, наприклад, блефаропластикою або маммопластикою.

Інтенсивна терапія та стаціонар

В Odrex цілодобово чергують лікарі: анестезіологи, терапевти, лікарі невідкладної допомоги, тому в стаціонарі пацієнта оточує і турбота, і надійний захист.

Передова анестезія

Ми застосовуємо сучасні анестезіологічні методики, тільки перевірені та найякісніші препарати, що дає змогу абсолютно безпечно проводити будь-який вид хірургічного втручання й успішно впоратись з больовим синдромом після нього.

Щоб дізнатись вартість ринопластики або записатись на консультацію до пластичного хірурга, зателефонуйте за номерами цілодобового контакт-центру або заповніть форму на сайті.

Відгуки