Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Остеохондроз грудного відділу хребта

Остеохондроз грудного відділу хребта це хвороба, в процесі якої відбуваються патологічні зміни в кістковій і хрящовій тканинах хребта, руйнуються міжхребцеві диски, зв’язки та суглоби.

Як, нарешті, розправити грудну клітку і вдихнути життя на повні груди?

Єдиний, на кого ви завжди можете покластися в повній мірі, — це ваш хребет. Но якщо він перестав бути вашою опорою, то треба прислухатися до власного тіла. Ви відчуваєте затискання в спині? Вам докучають болі під лопатками? Час подбати про своє здоров’я і почати лікувати остеохондроз. Остеохондроз грудного відділу хребта — явище хоч і нечасте, але далеко не невинне.

Грудний відділ хребта малорухомий в порівнянні з шийним, а навантаження на нього не таке велике, як на поперековий. Це наш остов, на якому базується все тіло. Середня частина хребетної осі травмується набагато менше, ніж верхня і нижня. Але зате будь-які дисфункції потім досить важко виправити.

Форма грудини — округла, тому і навантаження на хребетні диски розподіляється неоднорідно. Через таку конфігурацію на хребетних дисках можуть з’явитися непотрібні ущільнення — остеофіти. Але на тих частинах хребців, де виростають остеофіти, — немає нервових корінців, тому це захворювання часто протікає без гостро вираженого больового синдрому.

Симптоми грудного остеохондрозу

Болі при остеохондрозі можна легко сплутати з симптоматикою інших захворювань. У зв’язку з цим остеохондроз навіть прозвали хамелеоном. Ниючі та приглушені болі відлунюють у грудному відділі спини, конкретно — між лопатками. Вони посилюються при руховій активності, дають про себе знати під час вдихів-видихів. В результаті виникає відчуття оніміння і «мурашок» в грудях. Їх відгомони можуть поширюватися і на серце, нирки і навіть на шлунок. Часто біль набуває оперізуючий характер. Центр спини здатний навіть втратити чутливість. Виникають складності при нахилах або піднятті рук.

Для грудного остеохондрозу характерні два підвиди болів: дорсаго і дорсалгія. Дорсаго — гострі короткочасні напади. А дорсалгія — слабші, але тривалі імпульси; зосереджені в зонах ураження міжхребцевих дисків. Дорсалгія додає ефект «скутості» всьому тілу.

Факт. За інформацією ВООЗ, патологія хребта стоїть на 5-му місці серед загальних причин госпіталізації в світі і на 3-му — серед причин хірургічного лікування.

Основні причини виникнення остеохондрозу грудного відділу

Одна з найбільш поширених причин виникнення грудного остеохондрозу — це сколіоз (бічне викривлення хребта). Сколіоз діагностують у віці до 15 років. У людей, які проводять більшу частину часу за кермом або комп’ютером, м’язи постійно знаходяться в напрузі. Обсяг рухів стає вкрай обмеженим, і це призводить до порушень в опорно-руховому апараті.

Також приводом для спалаху вогнища хвороби можуть послужити нераціональні навантаження на тіло, тривале перебування за комп’ютером, відсутність спорту в житті людини, слабкий кровообіг, як наслідок цукрового діабету або атеросклерозу. Кровоносні капіляри навколишніх тканин грають дуже важливу роль в доставленні поживних речовин до хрящів.

Хто завжди готовий прийти вам на виручку?

Лікуванням грудного остеохондрозу в Одесі займаються спеціалісти Медичного дому Odrex. Тут вам своєчасно нададуть допомогу травматолог і невропатолог: проведуть первинний огляд вашого стану, враховуючи індивідуальні фізіологічні особливості.

Факт. Хребет може витримувати тяжкості до 400 кг. Хребці при цьому не ушкоджуються, бо міжхребетні диски мають властивості амортизаторів, а тканинна рідина фіксує м’язи при тривалій напрузі.

Лікування остеохондрозу грудного відділу хребта — процес трудомісткий. Він об’єднує кілька етапів: медикаментозний курс, фізіотерапію і в екстреному випадку — операцію. Медичний дім Odrex приймає пацієнтів різного віку з будь-якими скаргами. Тут цілодобово надають невідкладну допомогу. Лікарі володіють перевіреними методиками відновлення опорно-рухової системи — і класичними, й інноваційними. Медперсонал гранично уважний до своїх клієнтів. Тому Odrex і отримав назву Медичного дому, а не лікарні. У домашній атмосфері пацієнти набагато охочіше йдуть на поправку.

Діагностика остеохондрозу грудного відділу хребта

Основними методами, які застосовують лікарі Odrex для діагностики остеохондрозу, є:

  • цифрова рентгенографія
  • КТ (комп’ютерна томографія).
  • МРТ (магнітно-резонансна томографія)

Методики лікування остеохондрозу

Методика лікування остеохондрозу грудного відділу хребта включає різноманітність підходів. По-перше, це — медикаментозний консервативний підхід. Він передбачає призначення хворому необхідних ліків. Нижче наведемо найбільш поширені з них.

  • Нестероїдні протизапальні препарати, які зменшують біль, запалення і лихоманку.
  • Міорелаксанти — знижують тонус скелетної мускулатури.
  • Гормони — знімають невралгічні болі.
  • Вітаміни групи В (В6, В12), а також вітаміни С і А — призначають і в період ремісії, і під час активного лікування. З метою зміцнення судинних стінок і захисту від надлишкового окислення в організмі.
  • Діуретики (сечогінні препарати): знімають набряк затиснутих нервових корінців. Лікар виписує в екстрених ситуаціях при наростанні симптоматики.
  • Медикаменти для поліпшення метаболізму нервової тканини.
  • Хондропротектори (хондроітинсульфат, глюкозамін) — регенерують пошкоджений хрящ хребетного диска.

Для комплексного лікування медики часто рекомендують пройти також курс фізіотерапії. Процедури фізіотерапії описані в загальному розділі про остеохондроз.

Факт. Зростання людини може змінюватися протягом дня в межах 2-х см. Після силових тренувань міжхребетні диски здатні стискатися, а в періоди нічного відпочинку м’язовий корсет розслабляється. І, відповідно, зростання збільшується.

Добре показав себе на практиці й такий напрямок лікування, як ЛФК.

ЛФК — серія фізичних вправ для формування рухливості грудинно-реберних зчленувань. Сприяє організації правильного дихального циклу. Фахівці Odrex проведуть з пацієнтом вступне заняття з ЛФК. Воно послужить зразком для подальшого самостійного виконання вправ.

Невропатолог може призначити хворому також курс масажів. Масажі допоможуть зняти гіпертонус м’язів і поліпшити стан хрящів, посилити циркуляцію крові для надходження в навколохребетні тканини.

Якщо ж ліки та фізіотерапії не нададуть належного ефекту, то наступний крок — операція. Це невідкладна міра, але боятися її не варто, так як лікарі Odrex до всього підходять зі знанням справи. Отже, при остеохондрозі грудного відділу, як і для інших відділів хребта, найбільш поширеним видом операції є мікродискектомія.

Мікродискектомія — це операція з видалення грижі міжхребцевого диска, яку хірург проводить за допомогою мікроскопа і певних мікроінструментів. Усі маніпуляції лікар здійснює через невеликий розріз. Хірург виписує прооперованого з клініки вже на наступний день або через 3 дні. А до фізичної праці його допускають через півтора місяця. Показання до цієї операції: слабкість в ногах і оніміння.

Але грудний відділ також передбачає й інші підвиди операційного втручання. В цьому випадку декомпресійна хірургія (ліквідація причини больового синдрому) йде в парі зі стабілізуючою (стабілізація хребта).

Розглянемо деякі напрямки декомпресії.

Форамінотомія. Її застосовують у разі, якщо частина міжхребцевого диска або кісткового наросту остеофіта затискає нерв, який виходить з хребця. В процесі форамінотомії нерви звільняють.

Ламінектомія — роблять при стенозі (синдромі звуження хребетного каналу), розширюють канал хребта, по якому проходять корінці спинного мозку.

Після декомпресії нейрохірурги зазвичай виконують спондильоз — стабілізацію хребта. Стабілізація дозволить уникнути серйозних неврологічних ушкоджень. При спондильозі фахівець вставляє в хребці оперованого титанові металеві конструкції.

Після операції людина перебуває в стаціонарі ще близько 3-7-ми днів. А відновний період триває кілька місяців. Шви повністю гояться через два тижні. У цей проміжок часу важливо не перенапружувати хребет і не піддавати себе стресовим ситуаціям.

Питання — відповідь:

Які бувають масажі при грудному остеохондрозі?

Лікувальний масаж підрозділяється на підвиди: точковий, вакуумний, лімфодренажний. Такі масажі сприяють мікроциркуляції, покращують живлення тканин, нормалізують м’язовий тонус, знімають набряклості, прибирають больовий синдром, надають в цілому сприятливий вплив на опорно-рухову систему в цілому.
Але зверніть увагу, що масаж повинен проводити тільки досвідчений фахівець, не користуйтеся послугами любителів.

 Навіщо потрібна паравертебральна блокада?

Це високоефективна процедура, яка моментально знімає біль. Ін’єкція зі стероїдних і аналгезивних засобів вводиться до точки виходу з хребта нервового корінця. Завдяки цьому досягається швидкий знеболювальний ефект. Кількість повторюваних процедур залежить від якості виконаної маніпуляції.

Відгуки