Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Варикоз

На варикоз, за різними оцінками, страждають від 40 до 60% населення Землі. У венах порушується кровообіг, унаслідок чого вони втрачають еластичність, змінюють форму і збільшуються в розмірах.

Варикозна хвороба передається у спадок: від батьків – дітям або через покоління. Але фатальності в цьому захворюванні немає. Зупинити прогресування хвороби можливо: існують способи зміцнити кровоносні судини та відновити працездатність. Своєчасне лікування допомагає досягти дивовижних результатів.

Олександр Смірнов – судинний хірург, завідувач хірургічного відділення №1

Причини варикозу

Визначити першопричину патологічної зміни вен складно. Медики називають варикоз «хворобою цивілізації»: серед передумов головне місце займають малорухливий спосіб життя і незбалансоване харчування.

Підвищене фізичне навантаження, підняття важких предметів або тривале перебування на ногах — ці фактори теж призводять до розширення вен нижніх кінцівок. Ризику піддаються і люди з надмірною масою тіла. Вагітність і прийом певних гормональних препаратів також можуть сприяти подібної дисфункції. Істотно впливають на розвиток хвороби генетика і стать пацієнта.

Факт. Статистика стверджує: жінки страждають варикозним розширенням вен нижніх кінцівок в чотири рази частіше, ніж чоловіки.

 

Симптоми варикозу

Переважно варикоз розвивається на венах нижніх кінцівок. Зовні варикоз вен на ногах проявляється судинними зірочками на шкірі, появою щільних венозних вузлів. Однак проблема виходить за рамки естетики. Поступово і необоротно порушується робота системи кровотоку.

Процес починається зі змін у функціонуванні венозних клапанів. У здорової людини при скороченні м’язів стулки внутрішньовенних клапанів відкриваються, пропускаючи чергову порцію крові, а потім щільно змикаються, не даючи крові повернутися у зворотному напрямку.

Якщо з якої-небудь причини в зімкнутому стані між стулками клапанів залишається зазор, виникає рефлюкс — зворотний рух крові. Негативні зміни накопичуються, і з часом порушується весь процес відтоку крові з нижніх кінцівок у напрямку до серця.

Хронічна венозна недостатність призводить до хаотичних перепадів тиску в судинах. Це тягне за собою втрату еластичності стінок судин, розширення і деформацію вен аж до виникнення тромбів. Фізичний стан хворого погіршується: з’являється біль і набряк ніг, швидка стомлюваність і свербіж, порушується структура шкірних покривів.

Куди звернутися за допомогою?

Починати лікування варикозу вен нижніх кінцівок або розширення вен малого таза потрібно якомога раніше, не чекаючи ускладнень. Звернутися до фахівця краще при перших симптомах тяжкості й болю в ногах, коли хвороба ще не проявилася сповна. У цьому випадку шанси запобігти або істотно сповільнити розвиток захворювання набагато вище. Лікарі Медичного дому Odrex в Одесі показують надійний результат при лікуванні варикозу на всіх стадіях. Тут застосовуються сучасні методики консервативного лікування, хірургічного втручання та профілактики. Операції проводять провідні судинні хірурги Півдня України з досвідом роботи на базі обласного судинного центру і за кордоном.

Команда флебологів і судинних хірургів Клініки судинної хірургії Медичного дому Odrex відповідає найсуворішим стандартам європейського рівня, має великий практичний досвід і безперервно підвищує рівень професіоналізму.

Михайло Чехлов – завідувач хірургічного відділення Філатова, судинний хірург

Діагностика та обладнання

Для успішного лікування варикозної хвороби необхідно використання сучасної діагностичної апаратури. У Клініці судинної хірургії Медичного дому Odrex для діагностики стану судин проводиться дуплексне сканування підшкірних і глибоких вен за допомогою сучасного японського ультразвукового сканера Toshiba Viamo. Процедура дослідження разом з описом результатів та укладенням лікаря займає півгодини, не вимагає спеціальної підготовки або зміни режиму дня пацієнта. Цей метод діагностики на ранніх стадіях виявляє патологію в системі кровотоку: зміна стінок вен, недостатність венозних клапанів, наявність тромбів або їх наслідки. Ультразвукове сканування показувати навіть невидимі оку зміни.

У Клініці судинної хірургії Медичного дому Odrex представлено передове обладнання, таке як лазерна установка Medilas D LiteBeam + компанії Dornier MedTech (Німеччина) з довжиною хвилі 1470 нм і інтегрованою системою захисту світловода від перегріву (LPS), що запобігає ризику пошкодження тканин пацієнта.

Новий лазер з довжиною хвилі 1940 нм Lasotronix дає змогу зменшити нагрівання вени, зробити процедуру доступною і для підшкірних, поверхнево розташованих вен.

У Медичному домі Odrex використаний один з перших в Україні радіочастотних генераторів VNUS компанії COVIDIEN (США). Завдяки постійному нагріванню до температури 120 °С, радіочастотний генератор змінює внутрішній шар варикозної вени з подальшим її повним закриттям. Пресотерапія і склерозування судинних «зірочок» і ретикулярних вен відбувається з використанням транслюмінатора Veinlite®.

Медичний дім Odrex

Матеріальна база Медичного дому Odrex — показник прогресивного розвитку клініки. У сучасному стаціонарному відділенні створені всі умови для максимального комфорту і зручності, а це позитивно позначається на ефективності та швидкості лікування варикозного розширення вен.

Лікування варикозної хвороби ніг

Без розрізів і швів. Позбавтеся від варикозної хвороби просто і швидко!

Незаперечні переваги методів:

  • проводяться в амбулаторних умовах з місцевою анестезією;
  • реабілітація після процедури займає від кількох годин до 1 тижня в залежності від ступеня ураження судин;
  • мінімальне травмування тканин.

Лікарі Медичного дому Odrex проводять корекцію патології вен без розрізів. Можна оперувати відразу дві ноги. У разі важкого ураження вен пацієнтові запропонують залишитися в клініці до ранку.

Лазерне лікування варикозу

  • Використання лазера Medilas D LiteBeam+ для лікування вен (подвійний радіальний світловод “Biolitec”) і лазерної установки Lasotronix з довжиною хвилі 1940 нм.
  • Використання лазера Medilas D LiteBeam + для лікування вен (подвійний радіальний світловід «Biolitec»).
  • Операція проводиться з використанням УЗД-контролю під місцевою анестезією і, в більшості випадків, амбулаторно.
  • Процедура лікування вен лазером проходить без розрізів.

Радіочастотна облітерація вен

  • Малотравматичне, дбайливе лікування варикозного розширення вен методом Closure Fast. Цей всесвітньо визнаний метод заснований на використанні радіохвиль зсередини вени, з вбудованою функцією контролю за ходом процедури.
  • Радіочастотна коагуляція варикозних вен виконана нашими фахівцями одними з перших у країні.

Хірургія «обідньої перерви»? Це реальність!

Пацієнт проводить в клініці всього кілька годин, а з операційної виходить на своїх ногах!

Для того, щоб дізнатися, чи потрібно вам оперативне лікування варикозу — проконсультуйтеся в одного з наших судинних хірургів. Запишіться на консультацію: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30, через мобільний додаток або на сайті у формі “Запишіться на прийом”.

Склерозування вен

Під час цієї процедури в уражену варикозом судину хірург вводить особливий лікарський розчин — «склерозуючу піну». Розчин буквально «заклеює» і вимикає неправильно працюючу вену із загального кровотоку.
Маніпуляція безболісна, не вимагає анестезії або госпіталізації. Після процедури пацієнти відразу відправляються додому.

Пресотерапія

Фізіотерапевтична процедура для лікування і профілактики венозного і лімфатичного застою в ногах. Вона покращує циркуляцію крові в капілярів і підшкірних тканинах, стимулює лімфатичну систему, таким чином, усуває набряки тканин.

Активізація кровообігу зменшує венозний застій, допомагає до певної міри запобігти розвитку варикозу і лімфостазу.

Ефективно використовується в післяопераційному періоді.

Мініфлебектомія

При вираженій звивистості вен проводиться флебектомія — усунення варикозних вен за допомогою спеціальних мікрохірургічних інструментів. Невеликі проколи швидко заживають і не потребують спеціального догляду. Після завершення пацієнт відразу повертається до повсякденного життя. Часто ця методика доповнює РЧО або лазерний вплив по ходу операції.

Всі операції проводяться під УЗД-контролем

Склеювання вен

Cистема закриття вен VenaSeal — розробка американської компанії Medtronic.

Через один невеликий прокол у нижній частині ноги вводять клей, поступово закриваючи патологічну вену — судинний хірург при цьому постійно контролює хід процедури за допомогою УЗД і притискає тканини.

Індивідуальний план лікування може включати мініфлебектомію або склеротерапію. Це буває необхідним для досягнення косметичного ефекту.

Переваги склеювання вен VenaSeal:

Немає термічного впливу. Зведені до мінімуму неприємні відчуття, процедуру можна проходити без анестезії. Немає необхідності носити компресійний трикотаж.
Швидкий період відновлення.

 

Питання — відповідь

Що відбувається з венозним відтоком після термокоагуляція варикозних вен?

Після лазерної або радіочастотної коагуляції зникає венозний застій, знижується тиск на стінки підшкірних судин, а венозний відтік у здорових венах нормалізується.

Чи залишаються шрами після лазерного або радіочастотного видалення вен?

Процедури термокоагуляція проходять без розтину тканин, тому рубці не залишаються.

Чи можна консервативними методами, за допомогою ліків і мазей, вилікувати розширену вену?

Розширені вени не повернуться в нормальний стан за допомогою мазей і таблеток. Медикаментозне лікування варикозу — препарати, які тонізують стінки судин — флеботонікі, можуть тільки сповільнити розвиток захворювання або бути допоміжними засобами терапії.

Відгуки