Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Тромбаспірація та тромбекстракція за програмою НСЗУ. Лікування інсульту безоплатно для пацієнта

Лікування інсульту в найгострішому періоді в Odrex проводиться безоплатно для пацієнта. Йдеться про тромболізис, тромбаспірацію та тромбекстракцію. Що це за процедури, кому показані та за яких умов проводяться, розповідає ендоваскулярний хірург, завідувач відділенням інтервенційної радіології Костянтин Хацько.

Лікування інсульту. Стабілізація пацієнта

Задача лікарів – відновити кровотік по артеріях головного мозку, щоб зупинити розвиток ушкодження клітин та нейронів. Чим швидше їм це вдасться зробити, тим вище шанс повернути втрачені функції. Сучасні методи лікування ішемічного інсульту допомагають позбутися тромбу, який не пропускає кров до всіх ділянок мозку: його або розчиняють допомогою медикаментів, або витягують спеціальними інструментами.

  • Медикаментозне розчинення тромбу. Процедура називається тромболізис і проводиться неврологом лише під час «терапевтичного вікна», а це не пізніше ніж за 4,5 години після початку симптомів.
  • Механічне видалення тромбу. Тут є два варіанти:
  1. Тромбаспірація — ендоваскулярний хірург вводить катетер через прокол в артерії на стегні, підводить його по артеріальній системі до тромбу та витягає його шприцом.
  2. Тромбекстракція — якщо аспірувати тромб не вдається, то лікар проводить через катетер стент-ретривер, чекає декілька хвилин, щоб до нього прикріпився тромб, і витягає його з судини.

Тромбаспірацію та тромбекстракцію проводять, коли час терапевтичних можливостей вийшов, але зазвичай не пізніше ніж за 6 годин від початку симптомів. Втім, найчастіше тромболізис і тромбаспірацію/тромбекстракцію проводять одночасно: спочатку розм’якшують медикаментами тромб, потім витягають. Метод лікування обирає лікар згідно з показами та результатами КТ та аналізів.

Ціни на лікування інсульту в Odrex

Лікування інсульту — довгий та кропіткий процес. Від дебюту хвороби до повного відновлення функцій може пройти не один місяць. При цьому однаково важливі всі ланки терапії – і в найгострішому періоді, і вже під час щоденної реабілітації.

Тромболізис, тромбаспірація та тромбекстракція, про які йдеться в статті, проводяться для стабілізації пацієнта в найгострішому періоді. Задача цього етапу – збереження життя та його найважливіших функцій. Це лікування для всіх пацієнтів Odrex проводиться безоплатно. Річ у тому, що клініка законтрактована по цьому напрямку з НСЗУ, тож за послуги сплачує держава.

Що входить у безоплатний пакет лікування?

  • попереднє обстеження пацієнта (КТ головного мозку та лабораторні аналізи),
  • тромболізис/тромбаспірація/тромбекстракція,
  • цілодобовий моніторинг в стаціонарі.

Це перший крок до одужання. Додаткових умов для того, щоб отримати ці послуги безоплатно, немає. Далі пацієнту необхідно буде лікуватись щонайменше два тижні в стаціонарі та проходити щоденну реабілітацію, доки не відновляться втрачені функції. Пацієнт може продовжити лікування в Медичному домі або ж в іншій клініці.

Почитати про лікаря Костянтина Хацька можна тут.

Приймальне відділення на Розкидайлівській, 69/71 приймає через будь-яку державну чи приватну швидку допомогу. Повідомте лікарів, що плануєте госпіталізуватися до Odrex. Або викликайте платну Швидку допомогу Odrex за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора.