Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Вітаміни та вагітність: консультує акушер-гінеколог Олена Федорова

Часто найперше питання вагітної жінки на прийом — «Які вітаміни мені приймати?» Сьогодні ми розглянемо основні моменти з акушер-гінекологом Оленою Федоровою.

❕ Важливо: якщо ви маєте супутні захворювання, обтяжений анамнез, то прийом вітамінів та мікроелементів обовʼязково обговоріть із вашим акушер-гінекологом.

Фолієва кислота

Для більшості жінок рекомендована фолієва кислота (метилфолат) у дозуванні 0,4–0,8 мг (400–800 мкг) на добу. Памʼятайте, що рекомендовано розпочати прийом за 3 місяці до зачаття, і прийом фолієвої кислоти є доцільним упродовж усієї вагітності, а не тільки до 12 тижня. Якщо жінка має помірний або високий ризик розвитку дефекту нервової трубки або інших вроджених аномалій у плода, лікар обирає індивідуальне дозування.

Вітамін Д3

Рекомендоване профілактичне дозування — 400–1000 МО на добу. В ідеалі треба здати кров на визначення рівня Д3, і якщо в майбутньої мами спостерігається недостатність вітаміну, лікар підбере індивідуальне дозування.

Йод

Рекомендоване профілактичне дозування — 200 мкг йоду у формі йодиду калію упродовж усієї вагітності.

❕ Важливо: не рекомендовано приймати жінкам із тиреотоксикозом.

Це обовʼязкові три пункти. Але в деяких випадках ми також розглядаємо:

Кальцій

Рекомендоване дозування на добу — 1000–1500 мг. Отримати денну норму рекомендують через вживання продуктів із високим вмістом Ca, наприклад: чашка молока = 250 мг кальцію, 200 гр сиру = 240 мг кальцію. В деяких випадках додатково призначають 1500–2000 мг кальцію вагітним із високим ризиком прееклампсії.

Залізо

Для профілактики анемії, післяпологового сепсису, народження дітей із малою масою тіла та передчасних пологів рекомендується щоденний прийом заліза — у дозі 30–60 мг. Дозування заліза може бути збільшено у випадку латентного залізодефіциту (знижений феритин) або залізодефіцитної анемії (знижений гемоглобін, феритин, сироваткове залізо).

Омега-3

Рекомендовані у формі поліненасичених жирних кислот (DHEA, EPA 650–950 мг на добу). Лікар пропонує вживання у випадку, коли вагітна не їсть рибу та морепродукти.

❕ Важливо: не рекомендується риба з великим вмістом ртуті — акула, риба-меч, фермерський (не дикий) лосось, королівська скумбрія — адже ртуть, яка накопичується в тканинах цієї риби, може впливати на центральну нервову систему плода.

Усе інше дуже легко отримувати з продуктів харчування, тому вкрай важливо обговорити зі своїм лікарем основи харчування та індивідуальні рекомендації під час вашої вагітності.

А як щодо полівітамінних комплексів?

На жаль, не всі вони є збалансованим за складом та дозуванням. Адекватне харчування під час вагітності забезпечує надходження до організму достатньої кількості вітамінів та мікроелементів.

У той момент, коли жінка бачить бажанні дві смужки на тесті для визначення вагітності, у неї виникає дуже багато питань. І це абсолютно нормально, так як кожна вагітна хоче народити здорову дитину. Наше завдання — подбати про здоров’я обох.

Федорова Олена Сергіївна супроводжує вагітність, а також проводить гінекологічний прийом в Одесі та Чорноморську. Ви можете записатись на консультацію або стати на облік через форму на сайті, мобільний додаток або за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.