Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!
В цьому розділі можуть зустрічатись відверті сцени, зображення ран і хірургічних операцій. Вразливим людям рекомендуємо утриматись від перегляду.

Відтворити симетрію: одномоментне ендопротезування двох колінних суглобів

У Юрія Йосиповича, від природи життєрадісного і енергійного, руйнувались обидва колінних суглоба. Виклик для ортопеда-травматолога у цьому разі — не відновити втрачену симетрію, а відтворити її заново, поставити разом два імпланта. Що ми успішно і зробили — прооперували два коліна одночасно — це дуже рідкісна, але дуже логічна в такому випадку операція.

Юрій Йосипович та завідувач відділення ортопедії та травматології Костянтин Палагнюк

У болю в колінах Юрія Йосиповича довга історія. Але вперше серйозно задумався про операції він після повернення з Африки: в колінах з’явились потріскування, ходити ставало все важче, підніматись сходами — практично неможливо. Стало очевидно, що звичних пацієнтові методів боротьби з болем — масажу і знеболюючих уколів — вже не досить.

За три тижні до операції чоловік не міг спокійно пройти й 10 метрів — і саме тоді почав підшукувати клініку, де візьмуться за його випадок. Не всі були готові братись за два коліна водночас. «Чимало знайомих радили мені їхати в інший регіон, але під час пандемії їхати в інше місто зовсім не хочеться. Знову ж таки, вдома — краще. Тому я уважно вивчив відгуки тих, хто стикався з заміною суглоба, обрав Odrex — і не пошкодував. Тут мені все дуже детально пояснили і показали, а потім швидко зробили: я ліг, заснув, прокинувся — і все готово».

Одномоментна заміна двох суглобів — дуже масштабна операція, тому проводять її тільки виключно досвідчені хірурги, які можуть виконати ендопротезування швидко. Юрію Йосиповичу ми підібрали штучні суглоби компанії Zimmer — американського виробництва, по-справжньому якісні і класні.

Лікарю ж під час операції доводиться мати справу з однією з найскладніших і красивих структур в ортопедії — адже колінний суглоб має безліч різних, але взаємопов’язаних компонентів. Команда ортопедів-травматологів «відкалібровує» ендопротези так, аби суглоби були симетричними, і їх функція максимально відновилася.

«Коли Костянтин Валентинович запропонував прооперувати обидва коліна за один раз, я прочитав всю доступну інформацію по темі, різні сайти різних країн. І прийшов до висновку, що одномоментна операція — краще через зведене до мінімуму навантаження на організм. В іншому випадку, через місяць мені б знову довелося лягати на операційний стіл», — розповідає пацієнт. І дійсно, таким пацієнтам не потрібно двічі обстежитись, двічі госпіталізуватись, двічі переносити анестезію, переживати крововтрату. Терміни відновлення що після одного ендопротезування, що після заміни двох суглобів відразу — приблизно однакові.

Для пацієнта операція — найлегше: справжня робота у Юрія Йосиповича починається на наступний день після операції, коли він починає реабілітацію з фахівцем-фізіотерапевтом. В цілому, пацієнтам перед ендопротезування рекомендують пройти курс фізіотерапії напередодні операції, щоб вивчити всі вправи для післяопераційного періоду і навчитись ходити з допоміжними засобами.

Як тектонічні плити зазнають сейсмічних зрушень, так і наші суглоби піддаються серйозним змінам протягом життя. Артроз призводить до руйнування хряща і поступового руйнування кістки, змінюється біомеханіка, з’являються обмеження в рухах та біль. Але сучасна ортопедія дає можливість знову насолоджуватись рухом в повному обсязі.