Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Як доглядати за чутливою шкірою після частого миття рук і обробки антисептиком? Консультує дерматолог Ілона Черкес

Ми вже знайомили вас з правилами вибору та використання антисептичних засобів для захисту від коронавірусної інфекції. Разом з тим, використання антисептиків та часте миття рук може ненайкращим чином позначатися на стані шкіри та нігтів. Сухість, подразнення, тріщинки на шкірі та почервоніння — найчастіші реакції в такому випадку.

Як уникнути негативного впливу антисептиків на шкіру і допомогти рукам в непростий час розповіла дерматовенеролог Поліклініки всієї родини Odrex в Чорноморську — Ілона Черкес.

• Після використання антисептиків слід, якщо є можливість, мити руки теплою водою.

• Бажано використовувати щільні креми, що утворюють на поверхні шкіри захисну плівку. Основним завданням кремів є відновлення ліпідного балансу шкіри. Тому постарайтеся вибирати крем з натуральними компонентами і пам’ятайте, що наносити крем треба не відразу, адже тоді дія засобів проти бактерій знизиться.

• При виборі крему слід звертати увагу на його склад. Корисний компонент — вазелін: він створює окклюзівну плівку на шкірі і допомагає утримувати вологу — саме те, що потрібно, коли ви часто миєте руки. Також утримує вологу гліцерин — зауважте, що його додають і до складу деяких санітайзерів.

• У домашніх умовах ви можете зробити теплий компрес з рослинною, наприклад оливковою, олією, який зніме подразнення шкіри.

• Щоб уникнути пересушування шкіри, обмежуйте використання інших засобів, які потенційно сильно сушать шкіру рук. Наприклад, використовуйте крем-мило замість звичайного мила і уникайте контактів з побутовою хімією. Під час використання побутової хімії використовуйте рукавички.

• У випадках хронічних захворювань шкіри рук, таких як атопічний дерматит чи екзема, у виборі антисептиків та засобів захисту рук необхідно проконсультуватися з дерматологом. Лікар призначить ліпідовідновлювальні емоліенти або інші засоби.

Нагадуємо, що ви можете записатися на консультацію дерматолога Odrex за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.