Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Як готувати шкіру до літа? Поради дерматолога Валентини Торган

Як з’являється засмага? Під дією ультрафіолетового випромінювання виробляється меланін, через що шкіра темнішає. І хоча засмага досить популярна, але не варто забувати, що цей процес шкідливий для здоров’я. Все, що треба знати про вплив сонця на шкіру, розповіла дерматолог Валентина Торган в ефірі Першого міського.

Як захищати шкіру?

Правильне рішення – використовувати сонцезахисні засоби на відкриті ділянки тіла щоразу, коли УФ-індекс вищий за 3. Його легко дізнатись із прогнозу погоди. Обрати засіб можна на свій смак – лосьйон, спрей, крем, стік тощо.

Хімічний або фізичний фільтр?
На щодень, коли ви не довго перебуваєте на сонці, можете придбати засіб на хімічному фільтрі – його не треба часто оновлювати.

Якщо плануєте відпочинок на пляжі або на відкритому сонці, обирайте засоби на фізичних фільтрах. Однак оновлювати їх доведеться частіше – згідно з інструкцією, вказаної на засобі.

❕ Зауважте, що хімічні засоби можуть провокувати подразнення. Дітям їх використовувати заборонено.

Що означають цифри на баночках з SPF?

Цифри – це час, протягом якого діє захист. Наприклад, SPF буде ефективним протягом пів години, SPF 50 – 50 хвилин. До речі, обирайте засоби із позначками від 30 до 50 – це оптимальні варіанти.

Того захисту, що є в декоративній косметиці, недостатньо. Варто нанести сонцезахисний засіб, а за 15 хвилин наносити макіяж. Щоб оновити засіб поверх косметики, можна використати спрей.

❕ Якщо ви отримали опік, не використовуйте сметану – вона створює плівку, яка заважає виведенню тепла й уповільнює процес загоєння. Краще промити прохолодною водою та скористатись пантенолом.

А як щодо солярію?

Солярій – онконебезпечна процедура. Засмага (і отримана під сонцем, і в солярію) може спровокувати плоскоклітинний та базальноклітинний рак шкіри. Також може дати віддалені наслідки у вигляді себорейного кератозу. Це темні плями на шкірі, які з’являються у похилому віці при негативному впливі сонця в молодості.

Валентина Сергіївна приймає в Медичному домі на Розкидайлівській, 69/71, в Багатопрофільній лікарні на Філатова, 38 і в Поліклініках всієї сім’ї в Райдужному та Южному. Записатись на її консультацію ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.