Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Як Швидка допомога Odrex транспортує пацієнтів за кордон під час війни

Не знаючи втоми та вагань, незважаючи на складність стану, діагнозу та маршруту — швидка допомога продовжує робити те, що робить завжди. З перших днів повномасштабного вторгнення Швидка Odrex евакуює і транспортує пацієнтів в безпечні місця по Україні і за її межі. Хочемо поділитись, якими були ці останні місяці.

Медичні транспортування, які завжди були вагомою частиною життя нашої Швидкої допомоги, сьогодні набули нового значення. Серед пацієнтів, що виїжджають на лікування за кордон, є ті, хто постраждав внаслідок військової агресії, пацієнти із важкими пораненнями, дорослі та діти, яких безпечно лікувати вдома неможливо. Серед напрямів — часом небезпечні зони, коли медична форма доповнюється бронежилетом.

Серед них — новонароджена дівчинка, яка в перші 24 години свого життя їде з нашою бригадою з Київської області до Молдови. Інша новонароджена — глибоко недоношена дитина батьків-австралійців. Дівчинка народилась на 29 тижні вагітності, і перетинала кордон України та Молдови з вагою всього 1500 г. Ми передали її у дбайливі руки фахівців «Центру здоров’я Матері та Дитини».

Неначе «госпіталі на колесах», наші реанімобілі готові для найважчих випадків. Медичні транспортування потрібні, як правило, дуже складним і особливо тендітним пацієнтам, які потребують допоміжного обладнання, апарату ШВЛ, постійного моніторування — всіх тих умов, які можуть бути лише у реанімобілі. Це тривалий і складний процес — не можна просто підхопити пацієнта та відвезти. Наші бригади готують пацієнта до транспортування: обов’язково оглядають, стабілізують, адаптують до апаратури, за потреби інтубують. Але іноді інтубувати та переводити на ШВЛ доводиться безпосередньо в машині швидкої допомоги — це непросте завдання.

За цей час наші Швидкі проїхали Молдову, Румунію, Чехію, Польщу, Словаччину, Угорщину, Австрію, Німеччину. Один тільки шлях до німецької лікарні і назад — понад 5000 км. Та який курс ми б не тримали, завжди зустрічали українські прапори, багато підтримки і солідарність.

Перелік станів, з якими знадобилось транспортування, продовжує поповнюватись. Онкологічні захворювання, важка серцева недостатність, вибухові та вогнепальні поранення, важка дихальна недостатність на ШВЛ — якщо є найменша можливість допомогти, а вона майже завжди є, Швидка допомога береться за роботу.

В мирні часи наші бригади часто транспортували пацієнтів з країн Європи додому, в Україну — на лікування. Віримо, що зовсім скоро повернемось і до таких завдань. Все буде Україна!

Бригади, що залишись в Одесі, продовжують виїжджати на звичні виклики, до дітей і дорослих, на інфаркти та інсульти, які тільки частішають і непередбачувані по швидкості розвитку процесів. Номери +380 48 752-90-00 та 9000 з мобільного — завжди на зв’язку.