Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Як зберегти психічне здоров’я під час карантину?

Тимчасове обмеження пересування і спілкування через спалах коронавірусу може негативно вплинути на психологічне здоров’я.Ізоляція змінює звичне середовище життєдіяльності людини. Підвищується рівень індивідуалізації, згортається сфера публічного спілкування.

Про те, як зберегти психічне здоров’я в ситуації тимчасової ізоляції, пов’язаної з карантином, нам розповів кандидат медичних наук, психіатр Медичного дому Odrex — Сергій Фернандес де Рівес.

Для тих, хто працює вдома режим карантину може бути вкрай не комфортним: людині важко концентруватися на роботі, постійно хочеться зайнятися не тим, чим треба, постійно вдаэться відволікатися на їжу та інше.

Доктор Фернандес дав свої поради для тих, хто опинився в тимчасовій ізоляції:

• Подзвонити близьким. Людина — істота соціальна і потребує спілкування з іншими людьми, тому завдяки соціальним мережам ви можете залишатися на зв’язку з рідними, друзями і не відчувати дискомфорт у браку спілкування.

• Скласти план справ, які давно відкладали. Крім спілкування під час карантину ви можете зайняти себе справами, які давно відкладали на потім: читати книжки, зробити генеральне прибирання оселі, позбутися зайвих речей, зайнятися йогою, медитацією тощо.

• Підтягнути знання. Завдяки інтернет-сервісам ми можемо прослухати лекції чи пройти курси для підвищення кваліфікації, освоїти нову спеціальність. Крім того, зараз є можливість відвідати онлайн-бібліотеку, театр чи кінотеатр. Нагадуємо про свій ютуб-канал, де ми зібрали лекції Medical Hub Odrex.

• Розвивати критичне мислення. Під пандемії, аби відрізнити розумні міри від паніки і зберегти психічне здоров’я, спеціалісти радять розвивати критичне мислення. Це означає завжди перевіряти джерело інформації, оцінювати його якість, розібратися, які підсвідомі упередження вам властиві (а вони є у всіх нас), читати далі заголовка і скептично ставитися до гучних тверджень.

Нагадуємо, що ви можете записатися до психолога, психотерапевта або психіатра Odrex за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.