Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Застарілі травми: коли рятує новий підхід. Історія пацієнтки Медичного дому Odrex

Вісім років тому Марія Караман потрапила в автомобільну катастрофу, та на цьому випробовування, що випали на її долю, лише розпочалися. Операція йшла за операцією, і тільки в Odrex молодій дівчині запропонували ту методику, яка дає шанс на цілковите відновлення.

Трагічні наслідки

Коли мене доправили до лікарні після катастрофи, з’ясувалося, що пошкодження досить суттєві – стегно було переламане в чотирьох місцях, травмовані ребра, пошкоджена селезінка. Аби відновити цілісність стегна, під час операції кістку з’єднали за допомогою стрижня. Після такого серйозного втручання пролежати в ліжку довелося три місяці! Та це не стало порятунком – рентген показував, що ніби якийсь процес відбувається, однак не все йде так, як треба. Тоді ми пішли до іншої лікарні, де мені провели ще низку операцій. Надалі – ще одне вимушене звернення до госпіталю, де замінили стрижень, що зламався. Але й після цього картинка, яку демонструвало рентген-дослідження, протягом двох років не покращувалася.

Вирватися з кола страждань

Ставало очевидним, що треба продовжувати шукати фахівців, які нарешті зможуть вирішити проблему. Бо я не могла пересуватися без палички, кожен крок віддавався болем. А вірити лікарям, з якими мала справу до того, вже не було сил. Максимум, що вони вважали за можливе зробити, – це стимулювати регенерацію стегнової кістки за методикою Ілізарова (спосіб відновлення, базований на дозованих навантаженнях, зокрема розтягненнях). Але це викликало сумнів – невже, окрім методики, народженої минулим століттям, немає інших, більш гуманних способів лікування?!

Об’єктивний погляд

Зрештою, ми прийняли рішення звернутися до Odrex і записалися на прийом до Василя Дмитровича Фізора. Спілкування з ним відразу викликало довіру: він детально роз’яснив мені, як бачить ситуацію. Це дуже цінно – отримати об’єктивну інформацію. Бо є чимало з медиків, які говорять тільки те, що хоче почути пацієнт: мовляв, не переживайте, все буде добре, ми впевнені на 100 %! Натомість, я хочу чітко розуміти, що відбувається і які способи розв’язання проблеми є можливими.

У ході підготовки

Після першої консультації з Василем Дмитровичем розпочалася серія передопераційних досліджень. На підставі їхніх результатів лікар уточнював стратегію, яка мала б поставити мене на ноги. А я зі свого боку хочу відзначити, як професійно відбувалися всі процедури. Навіть забір крові на аналіз медсестри робили безболісно – і це дуже позитивний момент.
Із всеохоплюючою турботою

Що ж до дня операції, то я пам’ятаю кожну мить. Хоч це аж ніяк не перше втручання, до якого я мусила готуватися, серце все-таки було не на місці. І мене дуже порадувало те, як у Медичному домі Odrex піклуються, щоб людина не нервувала. Бо ж залишаючись з переживаннями сам на сам, ти продовжуєш перебувати у складному психологічному стані, підскакує кров’яний тиск… Я ж ішла на операцію спокійна, навіть можу сказати – у веселому гуморі.

Запам’яталася й та увага, з якою поставилися до мене анестезіологи. Мене уважно розпитали про те, як минали наркозні стани минулих разів. Зважили всі можливі варіанти і запропонували епідуральну анестезію. А оскільки мені геть не хотілося перебувати у свідомому стані під час втручання, основне знеболення на моє прохання доповнили медикаментозним сном.

Уперед, до нового життя

Сьогодні після операції минуло три з половиною місяці. Про остаточний результат говорити ще зарано, та я вже відчуваю, що реабілітаційний період має кращий, легший перебіг, ніж це було після попередніх операцій. І мені дуже хочеться нарешті завершити той тяжкий етап у житті, що тягнувся так довго, і впевнено рухатися далі – бігати, займатись у спортивній залі, словом, повернутися до повного насиченого життя, де більше немає слова «не можна».

Василь Дмитрович Фізор, ортопед-травматолог

Марія звернулася до нас з незрощеним переломом стегна, який турбував її уже 8 років. Кістки здатні повністю регенерувати, але в деяких випадках для того, щоб кістка зрослася належним чином, потрібен трансплантат, що ми і запропонували Марії.

В ході операції ми пересадили власну кісткову тканину пацієнтки для заміщення наявного дефекту і стимуляції зрощення уламків. Як трансплантат я використовував кістковий штифт, узятий з крила клубової кістки. Так вдалося відновити цілісність стегна, і зовсім скоро ми почали бачити результати.

Коли Марія повернулася на планову діагностику, результат на знімках був дуже добре помітний. Коли Марія йшла коридором рентген-діагностичного відділення, я не стримався, щоб не вигукнути: «Відкинь милиці і йди!» Схоже, це справило гарне враження на інших відвідувачів Історія Марії нагадує про те, що навіть складні застарілі переломи і травми минулого – не привід опускати руки.

Детально про відділення ортопедії та травматології Odrex.

Записатись на консультацію ортопеда-травматолога в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.