Маршрут пацієнта, в якого підозрюють інсульт
Коли пацієнт потрапляє в приймальне відділення Odrex із підозрою на інсульт, його оглядає невролог, береться аналіз крові — коагулограма — результати цього лабораторного дослідження можуть принципово вплинути на тактику.
Далі проводиться нейровізуалізація. В Медичному домі вона ґрунтується на міжнародних рекомендаціях та новітніх радіологічних методах.
Щоб виключити крововилив, тобто геморагічний інсульт, а також внутрішньомозкові новоутворення, проводиться КТ без контрасту. Після цього пацієнту роблять КТ-перфузію – це дослідження допомагає підтвердити інсульт, визначити його локалізацію, знайти його ядро та об’єм ураження. І насамкінець проводиться ангіографія, яка показує, чи є ознаки тромбозів крупних судин. На цьому етапі за потреби інтервенційний хірург одразу виконує тромбекстракцію або тромбектомію.
Такий підхід допомагає виявити у пацієнтів ту уражену тканину головного мозку, що може відновитися при своєчасній та коректній терапії за короткий термін.
Втім, якщо у пацієнта результати попередніх трьох досліджень не показали змін, лікар може направити на МРТ – це найбільш точний метод діагностики, здатний виявляти «дрібні» інсульти. МРТ, на відміну від КТ, займає тривалий час і проводиться в плановому порядку.
Індивідуальний підхід при діагностиці
Замість того, щоб дотримуватись суворих часових рамок, ми виступаємо за використання мультипараметричного протоколу, що забезпечує індивідуальний підхід до лікування гострого ішемічного інсульту. Ми не лікуємо всіх пацієнтів однаково, а стежимо за тим, щоб правильно використовувати весь наявний сучасний арсенал нейровізуалізації для вибору методу лікування, оцінки прогнозу та зниження ризиків ускладнень при інсульті.
Приймальне відділення на Розкидайлівській, 69/71 приймає через будь-яку державну чи приватну швидку допомогу. Повідомте лікарів, що плануєте госпіталізуватися до Odrex. Або викликайте швидку Odrex за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора.
На фото — частина великої команди, яка займається діагностикою та лікуванням інсульту (зліва направо): неврологи Ігор Тендіт, Микола Петренко та Анастасія Прокоп’юк і рентгенологи Маргарита Міхнович та Сергій Семенюк.