Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Міфи про коронавірус

Кожен день в інформаційному полі ми стикаємося з новою інформацією з приводу інфекційної хвороби, спричиненої коронавірусом. Під виглядом фактів нам пропонують споживати неперевірену інформацію, а іноді і відверту брехню.

Ми зібрали найпоширеніші міфи про коронавірус:

• Міф: коронавірус передається через повітря. Це не зовсім так. За оновленими даними ВООЗ вірус передається від людини людині головним чином краплинним шляхом, тобто через крапельки, які виділяються з кашлем, чханням або слиною в процесі розмови. А також через навколишні предмети, на яких ці краплі осідають. Передача респіраторних крапель відбувається при тісному контакті — в межах менше 1 м — з інфікованою людиною. Щоб захистити себе від такого зараження, слід тримати дистанцію не менше метру, регулярно дезінфікувати поверхні, мити руки з милом, не торкатися обличчя.

• Міф: вживання в їжу імбиру, часнику, цибулі чи вітамінів допомагають уникнути зараження вірусом. Звісно, часник і цибуля — корисні для організму, але доказів, що вони є профілактикою COVID-19 чи інших вірусних захворювань немає. А от збалансоване харчування допоможе підтримати ваш організм в робочому стані і підвищити імунітет.

• Міф: коронавірус передається тваринами. ВООЗ та інші авторитетні організації наголошують, що на цей момент не існує підтверджених доказів того, що тварини є носіями SARS-CoV-2. Так само коронавірус не передається через укуси комарів. А от мити лапки хатнім тваринам після прогулянки та не зачіпати їх, поки сам не обробив руки — слушні поради.

• Міф: бокал вина щодня ви знижує ризик зараження коронавірусом. Вченими проведені досліди, які описують як позитивний, так і негативний вплив вживання вина щоденно. Тож є багато прибічників і противників цих теорій. Але достеменно відомо, що ніякого впливу на коронавірус ця звичка не має.

• Міф: ризик зараження коронавірусом є тільки у людей похилого віку. Заразитися коронавірусом людина може у будь-якому віці. Звісно, люди похилого мають більшу схильність до цього захворювання та важчий перебіг, так само, як і люди з хронічними захворюваннями на кшталт цукрового діабету, серцево-судинних захворювань та інших.

• Міф: вода допомагає «вимити» вірус з організму. Тримати водний баланс організму в нормі — це корисна звичка. Нажаль, вода не допоможе зупинити вірус, котрий вже потрапив на слизову оболонку вашого організму (очі, рот чи ніс). Тому полоскання горла водою (теплою або підсоленою) не врятує, так само як і регулярне промивання носа сольовим розчином — але допоможе при вже наявних симптомах.

• Міф: вірус COVID-19 гине при високих температурах. Вірус розповсюджується і в холодних, і в теплих регіонах, і зимою, і влітку. Температура тіла людини становить 36,5-37°C за такої температури вірус продовжує активно розмножуватися в організмі і передається від людини до людини, і зовнішня температура на нього ніяк не впливає. Так само не допоможе вбити вірус і гаряча ванна. Відомо, що лише t>60°C може вплинути на вірус.

• Міф: вчені розробили вакцину та ліки проти коронавірусу. Поки що специфічних ліків проти коронавірусу не існує, розробки вакцини ще тривають. Існуючі вакцини не захищають від коронавірусу, так само не ефективні для профілактики та специфічного лікування антибіотики — тому що вони знищують лише бактерії, а не вбивають віруси.

Нагадуємо вам прості правила гігієни, які можуть захистити вас від зараження коронавірусом:

• тримайте дистанцію та залишайтесь вдома,
• часто і ретельно мийте руки водою і милом — щонайменше 20-30 секунд,
• якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук — 3 мл щонайменше 20-30 секунд,
• не торкайтеся руками обличчя, особливо очей, носа чи рота,
• закривайте рот та ніс серветкою під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки, або кашляйте в лікоть,
• регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні,
• будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем,
• коли читаєте нову інформацію про коронавірус, завжди перевіряйте джерело інформації.

Бережіть себе та підтримуйте одне одного!

Дізнатись більше про відділення респіраторних захворювань можно за посиланням або за телефоном +38 (048) 730-00-30.