Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Що таке плазмаферез? Консультує терапевт Ганна Куцебо

Якщо просто, то плазмаферез – це апаратне розділення крові на рідку частину та клітки крові. Після розділення клітки повертають в кровотік, а рідку плазму, яка містить токсини, алергени та антитіла, утилізують. Ми поговорили з терапевтом стаціонару Ганною Костянтинівною про проведення процедури в Odrex. На фото — терапевт Ганна Куцебо та лікар-інтерн Тетяна Стоянова.

Така процедура дозволяє знизити в організмі людини концентрацію токсинів, патогенних білків, гормонів, ліпідних компонентів, антитіл та антигенів. Після процедури організм створює нові клітини й білки крові та запускає процеси регенерації. Тобто плазмаферез – це скарб для алергіків. Але не тільки.

Плазмаферез показаний при синдромі Гійєна-Барре, міастенії гравіс, хронічній запальній демієлінізуючій полінейропатії, гіперв’язкості при гіпергаммаглобулінемії, тромботичній тромбоцитопенічній пурпурі, синдромі Гудпасчера, тромботичній мікроангіопатії, хворобі Вільсона тощо – перелік досить довгий. Окрім цього, лікар може призначити процедуру як терапію другої лінії, тобто допоміжну.

А як проводять плазмаферез?

За декілька днів до плазмаферезу бажано дотримуватись водного режиму, а безпосередньо перед процедурою випити літр-півтора води. Для максимально безпечного та правильного проведення процедури варто здати загальний аналіз крові та коагулограму.

Хворого підключають до апарату за допомогою катетера через одну із периферичних вен. Спеціальна машина за допомогою мембранного фільтра відокремлює плазму із шкідливими речовинами від кліток крові.

За потреби вилучену плазму заміщують – внутрішньовенно вливають плазмозамінники (сольові розчини, альбумін або донорську плазму).

За один раз очищується близько 30-50% всього обсягу циркулюючої крові. Якщо є показання, лікар може супутньо ввести додаткові медикаменти.

Заразитись під час плазмаферезу неможливо, оскільки всі матеріали одноразові, а лікування проходить з дотриманням санітарних вимог.

Процедура триває півтори-дві години. Можна подрімати, послухати музику, подивитись телевізор. Після сеансу краще полежати ще приблизно з пів години.

Скільки знадобиться процедур, визначає лікар, враховуючи стан здоров’я пацієнта та його вік. У середньому від трьох до п’яти сеансів з перервою між ними від одного до семи днів. Між сеансами пацієнт може продовжувати активне життя, займатись звичними справами. Жодних особливих обмежень немає.

В Медичному домі Odrex плазмаферез проводить терапевт Ганна Куцебо. Записатись можна через форму на сайті, через мобільний додаток або за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.