Кардіохірургічну операційну Клініки Серця не можна сплутати з жодною іншою операційною Медичного будинку. У великому і світлому залі зібрано анестезіологічне обладнання, операційний стіл, апарат для проведення черезстравохідної УЗД, на колінчастих штативах закріплені операційні лампи, в самій лампі — бездротова камера зі 120-кратним збільшенням, що дозволяє передавати відео в реальному часі без затримок і втрати якості, передавати подробиці квітів і текстур.
І сама операційна влаштована таким чином, щоб хірургу і його команді працювалося максимально комфортно. Медичні консолі, розводка і мережеві мультимедійні підключення тут підібрані так, щоб операційна змогла підлаштуватися під будь-якого хірурга — а не навпаки.
Так і вийшло, що під час міжнародної конференції, присвяченій лікуванню серцево—судинних захворювань, наша операційна приймала у себе кардіохірурга Бориса Тодурова — і дуже важливо було створити умови для злагодженої роботи спільної команди Медичного дому та Інституту Серця. В першу чергу — щоб забезпечити максимальну безпеку для пацієнтки.
Дівчина звернулася зі скаргами на зниження артеріального тиску, запаморочення і печіння в ділянці серця. Її випадок — це порок аортального клапана. Як правило, такі вади коригують за допомогою біологічного або механічного протеза. Але дівчина, якій трохи більше двадцяти, хоче завести дітей — це одна з основних причин, чому їй була запропонована операція Ozaki.
Під час операції Ozaki, яка названа на честь свого автора — професора з Японії Шігеюкі Озакі, хірург створює клапанний протез з власної тканини пацієнта — його перикарда. Завдяки цьому відкривається цілий ряд переваг: наприклад, пацієнту після такої операції не потрібно приймати антикоагулянти на постійній основі, як пацієнтам з механічним або біо—протезом. Жінкам вона дає можливість вагітніти без ризиків. Такі операції проводять дітям, тому що клапан з власної тканини дозволяє іншим структурам серця рости — зокрема, дозволяє власному аортальному бути пластичним і розтягуватися.
Операція пройшла успішно — зараз пацієнтка йде на поправку.