Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Рак товстої кишки: запобігти можна!

Ця недуга посідає друге місце серед онкологічних захворювань у жінок і третє — у чоловіків. Недуга — дуже серйозна, тому важливо вчасно його виявити та правильно лікувати.

Консультує Андрій Віталійович Фомін, завідувач хірургічним відділенням №2, хірург-онколог

Фактори ризику

Колоректальний рак — узагальнене поняття для злоякісних пухлин товстої та прямої кишки. Це онкологічне захворювання розвивається при переродженні поліпів у товстій кишці. У 95% випадків факторами ризику виникнення раку товстої кишки є:

  • спадковий поліпоз товстої кишки;
  • цукровий діабет II типу;
  • надлишок червоного м’яса в меню;
  • ожиріння;
  • зловживання алкогольними напоями;
  • куріння.

Вчасно розпізнати

Тривале порушення стільця — пронос, запор, домішки слизу чи крові в калових масах, кровотеча під час дефекації, зниження маси тіла, анемія, відчуття дискомфорту і болю внизу живота — це тривожні симптоми, що вимагають негайного звернення до лікаря.

У 95% випадків розвитку колоректального раку можна не допустити. У цьому допоможуть регулярні обстеження.

Відеоколоноскопія — безпечний скринінг поліпів у товстій кишці. Процедуру рекомендовано проводити, починаючи з 40-річного віку і потім повторювати кожні 5 років — це період утворення аденоматозного поліпа, що переростає в рак.

Експрес тест на приховану кров у калі — спеціальна технологія, що дозволяє визначити кровотечу в кишківнику через поліпи або пухлини.

Методики в Odrex

Використовуючи сучасне обладнання, фахівці клініки Odrex вирішують питання раку кишки методом лапароскопії — за допомогою точкових проколів, без великого розрізу. Це дозволяє пацієнтові швидко відновитися після операції й не погіршує якість його життя.

ЦИФРА

5% населення нашої планети стикається з онкопатологіями товстої кишки. Найчастіше схильні представники чоловічої статі, причому в 90% — це чоловіки, яким за 50.