Під час операції саме анестезіолог стежить за диханням, роботою серця, головного мозку, нирок та інших життєво важливих органів. Анестезіологи не тільки рятують від болю, а й «дихають» за пацієнтів, у яких це не виходить. Вони знімають тривогу перед хірургічним втручанням, забирають біль під час операції і після неї, оцінюють ситуацію і швидко реагують, піклуючись про безпеку пацієнта. Хірурги довіряють їм свою роботу, пацієнти — своє життя.
Сьогодні анестезіологи та анестезисти всього світу святкують день анестезії. Така дата обрана не випадково — 16 жовтня 1846 року, зубний лікар Томас Мортон вперше провів операцію під ефірним наркозом. З використанням загальної анестезії під час операції пацієнтці безболісно видалили підщелепну пухлину. Мортон не був ні винахідником ні піонером анестезії — але з його легкої руки анестезія увійшла в клінічну практику.
Історія сучасної анестезіології починалася з безлічі експериментів стоматологів, опіуму і «веселящого газу» в якості анестетику, ефіру, який легко спалахував прямо в операційній, — щоб через десятиліття перетворитися на невід’ємну частину медицини.
Дякую вам за вашу роботу! Спокійних вам операцій, вдячних пацієнтів і бажаємо, щоб з вуст звучали тільки хороші новини!