Все це – точно про акушера-гінеколога Odrex Ольгу Гнатенко і хірурга-гінеколога Klinik für MIC Berlin Гаррі Чарчяна, які в цьому місяці провели кілька спільних операцій.
Про кейс — малоінвазивне лікування міоми матки
Гаррі Чарчян керує найбільшим і провідним Центром міоми і сертифікованим Центром лікування ендометріозу III ступеня (найвищий з можливих) в клініці MIC (Берлін, Німеччина). У свій перший робочий приїзд Гаррі Чарчян консультував пацієнток і брав участь в операціях — дві з них були операціями з видалення матки.
Видалення матки, або гістеректомія, навіть в країнах з розвиненою медициною часто проводиться як черевна операція. Разом з тим є модернові методики — менш травматичні, з мінімальним втручанням – саме до таких методів прихильний доктор Чарчян в своїй клініці, і саме такі операції провели у нас.
60% операцій з видалення матки пов’язані з міомою матки. Ця доброякісна пухлина і була показанням до обох операцій. У пацієнток спостерігалися множинні міоматозні вузли, що впливали на якість їхнього життя, порушення менструального циклу, рясні кровотечі.
Малоінвазивна гістеректомія — це операція з видалення матки крізь три маленькі проколи, 5мм кожний. Самі операції тривали 45-60 хвилин, при цьому крововтрати — нульові. Вже за два дні обидві пацієнтки були готові до виписки. Відновлення відбувається теж швидко: 4 тижні, протягом яких можна ходити, гуляти, займатися звичними справами, за винятком спорту та інших серйозних фізичних навантажень.
Про операції з приводу міоми матки, незважаючи на їх поширеність, говорять і пишуть не так багато. Але важливо пам’ятати: вони необхідні, бо перш за все, дозволяють позбутися захворювання і радіти життю без болю.
Про людяність
Що характеризує лікаря, крім успішних кейсів? Гаррі Чарчяна відрізняє те, що він обов’язково зустрічається з пацієнткою безпосередньо перед початком підготовки до наркозу, приділяє час спілкуванню, бере її за руку. А після закінчення операції, обов’язково відвідує пацієнток. Уважні, засновані на довірі, відносини між лікарем і пацієнтом, допомагають не тільки хворому, але й лікарю.