Звичний вивих плеча
Плечовий суглоб найрухливіший у тілі. Він виконує широкий спектр рухів і робить це завдяки своїй кулястій формі. Суглоб складається з головки плечової кістки та суглобової западини у лопатці, які стикаються один з одним. Западина лопатки – плоска ямка, що в декілька разів менше самої головки суглоба. Коли під час рухів положення головки порушується, відбувається вивих плеча.
Вивих плеча або ж дислокація – часта травма і зіштовхуються з нею здебільшого спортсмени або люди, що живуть активним життям. Під час вивиху поверхня головки кістки здвигається з суглобової западини. У цей момент людина відчуває сильний біль і не може більше рухати травмованою рукою.
Інколи, щоб отримати травму, достатньо зробити круговий рух, що здається для нас дуже простим.
Звичні вивихи плеча бувають різні
Серед усіх видів вивиху, плечовий займає понад 50%. Здається, що дислокація – незначна травма, але бувають випадки, коли вона призводить до різноманітних пошкоджень або ускладнень. Розглянемо форми та види вивихів та як вони трапляються:
- Передня – одна з найрозповсюдженіших форм цієї травми. При ній суглобова головка випадає вперед, ріка вивернута назовні і відведена у бік. Головка суглоба може випасти під ростральний відросток лопатки або під ключицю. Від цього поділяють ще передній підклювовидний і підключичний вивихи.
- Задня форма зустрічається рідше і виникає коли людина падає, виставляючи руки вперед. У цьому випадку хрящовий валик відривається в задньому відділі суглобової западини.
- Нижня форма – пахвовий вивих. У цьому випадку головка зміщується і падає донизу плечової кості. У цьому випадку людина не зможе опустити руку, буде відчувати нестерпний біль і повинна тримати пошкоджену кінцівку піднятою догори.
Виділяють ще неповний вивих. При ньому головка частково залишається в суглобовій западині.
Звичний вивих плеча трапляється через нестабільний стан самого суглоба, який може вивихнутися навіть при незначних навантаженнях. Інколи причиной такого стану стають ускладнення первинного вивиху, неправильне лікування або реабілітація після травми.
Крім того, в залежності від часу, що минув з вивиху, виділяють:
- Свіжі вивихи: їм не більше трьох днів;
- Несвіжі – від трьох днів до трьох тижнів;
- Застарілі – більше трьох тижнів.
Симптоми звичного вивиху плеча
Коли ми розглядаємо звичний вивих плеча варто говорити про те, що дислокація відбувається мимовільно. У результаті порушуються функції кінцівки і це заважає людині в звичайному житті. У цього вивиху є свої характерні симптоми, які варто знати кожному:
- сильний наростаючий біль;
- знерухомлення руки;
- змінення зовнішнього вигляду суглоба;
- набряк.
Якщо ж у вас трапився звичний вивих плеча, то він буде повторюватися і траплятися частіше при будь-яких навантаженнях. Прогнози після першого вивиху залежать і від віку пацієнта. Якщо він молодше 30 років, то вірогідність повторного вивиху без операції становить біля 80%. А пацієнтам після 30 років для лікування вивиху, необхідно закріпити руку на 6 тижнів за допомогою спеціальної шини.
З кожним разом справлятися з вивихом стає нібито легше: біль вже не така сильна і швидко минає. Але це все одно завдає перепон не тільки для роботи, а й для звичайного життя.
Якщо вчасно не звернутися за допомогою вивихи будуть траплятися все частіше і під час звичайних справ: під час сну, зачісуючись, одягаючись, відкриваючи двері та інше. Саме плече з часом заживає, але м’язово-сухожильний апарат стає деформованим, тому і необхідне хірургічне втручання. Самостійно одужати на жаль не вийде.
Методи лікування звичного вивиху плеча в Odrex
Як ми вже відмітили, лікувати звичний вивих можна лише хірургічним способом. Спеціалісти Медичного дому Odrex проводять для цього артроскопію. Це ендоскопічна операція, для якої не потрібні розрізи, а лише кілька проколів. Але перед операцією необхідно пройти діагностику.
На початку лікар збирає анамнез та дізнається частоту дислокацій плечового суглоба за певний період.
Після ортопеди-травматологи призначають дослідження кісних та тканинних структур. Для цього проводять рентген, КТ або МРТ.
Після отримання результатів вже можна визначитися з лікуванням.
Під час артроскопії в порожнину вводять артроскоп, який показує стан суглоба та причину проблеми. Через інші проколи вводять інструменти та прикріплюють складові частини суглоби один до одного.
Після операції пацієнт знаходиться в стаціонарі декілька днів, а руку необхідно стабілізувати протягом 3-6 тижнів. Реабілітація після лікування звичного вивиху плеча триває від 4 до 9 місяців та безпосередньо залежить від того, чи слідує пацієнт вказівкам лікаря.
У артроскопії багато переваг:
- мінімальна травматичність;
- зберігання тканин;
- непомітні шрами;
- не довге знаходження у стаціонарі;
- больовий синдром менше, ніж у відкритої операції;
- відсутність ускладнень;
- швидке відновлення функцій кінцівок.
Переваги звернення в Медичний дім Odrex
В Медичному домі Odrex працює команда ортопедів-травматологів, які проведуть точну та швидку діагностику, можуть виявити причини вивиху, назначать кваліфіковане консервативне або оперативне лікування та підберуть індивідуальну програму відновлення: вправи, процедури та харчування.
Діагностику проводять за допомоги рентгенографії, КТ, МРТ, УЗД. Усе обладнання зроблено з урахуванням європейських протоколів та відповідає світовим стандартам. Це дозволяє проводити унікальне дослідження та виявляти дуже рідкі захворювання.
Стан пацієнта під час процедур та операцій контролюють, використовуючи монітор на якому відображені всі параметри його життєдіяльності. Це дає можливість значно швидше реагувати на всі зміни та допомагає усунути будь-які проблеми та ускладнення.