Чому виникають свищі?
Параректальні свищі виникають внаслідок гострого парапроктиту. Причина парапроктита — ураження анальної крипти, де відбувається перфорація слизової, і інфекція потрапляє в параректальну клітковину. Свищ же формується, коли парапроктит вже розкривається назовні.
Тому своєчасне звернення до фахівця може запобігти виникненню цього досить важкого захворювання.
На які симптоми звернути увагу?
Найбільш вираженим симптомом наявності свища є виділення гною в анальної області, а пізніше тут може відчуватися біль, дискомфорт, подразнення і свербіж.
Свищі можуть бути як вродженими, так і набутими. Їх виникненню сприяють проблеми зі стулом (запори або діарея), травми або запалення тканин параректальної клітковини.
Свищі бувають різними?
В першу чергу, свищі поділяють на повні і неповні. Їх відмінність полягає в тому, що у повних є два отвори (внутрішній і зовнішній), а у неповних – лише внутрішній.
По розташуванню свищі бувають:
- Інтрасфінктерні: проходять до анального сфінктера;
- Транссфінктерні: проходять через сфінктер;
- Екстрасфінктерні: найбільш важкі і проходять за сфінктером.
Окремо варто виділити і ректовагінальні свищі, що формуються між прорізами прямої кишки і піхви. Ці свищі найчастіше носять набутий характер і найбільш складні в хірургічному лікуванні. Для відновлення пацієнтці необхідно знаходиться в стаціонарі від 7 до 10 днів і слідувати особливій дієті.
Як лікуватися?
Медикаментозного лікування цієї хвороби немає. Також не варто сподіватися, що з часом проблема пройде — навпаки, стан може тільки погіршитися. Тому що свищі можуть спровокувати розвиток онкологічного захворювання.
У Медичному домі Odrex проводять оперативне лікування всіх видів свищів різними методами, що дозволяє запобігти рецидиву хвороби.
Яку операцію обрати?
Сьогодні є безліч оперативних методів лікування хронічного парапроктиту, серед них:
- лазерне випалювання просвіту свищевого ходу;
- лігатурний метод;
- висічення свища з подальшою сфінктеропластикою.
Вибір методу залежить від складності свища і результатів обстеження. Найчастіше в Odrex використовують метод видалення свища з подальшою сфінктеропластіка, тому що ця операція менш болюча для пацієнта в подальшому, а загоєння рани відбувається швидше.
Стаціонарне перебування після операції становить від 3 до 5 днів. А повне загоєння після видалення свища може проходити від 1 до 1,5 місяця.
Коли на огляд до проктолога?
Виявити захворювання може тільки лікар. При наявності скарг, сумнівів, відчуваючи біль, дискомфорт в зоні прямої кишки — зверніться до проктолога. А якщо вам більше 40-45 років, то профілактичні огляди варто проходити щорічно, так як багато проктологічних захворюваннь в цьому віці можуть проходити і безсимптомно.
Записатися на консультацію проктолога в Odrex можна за номером +38 (048) 730-00-30 або через сайт.