Tumor Board вважається найбільш ефективним підходом до лікування раку, хоча самі пацієнти мало що про нього знають. Це консиліум лікарів різних спеціальностей, які разом з пацієнтом та його близькими визначають оптимальний план лікування.
Пацієнт — активний учасник лікувального процесу
Цінності сучасної медицини, і онкології в тому числі — це індивідуальний підхід, партнерство між лікарем та пацієнтом, активна участь пацієнта та його близьких в процесі лікування. Активна позиція дає пацієнтам відчуття контролю в такий непростий і невизначений для них час. Ви завжди можете сказати лікарю, що ви хочете знати про своє лікування, та не боятись поставити питання.
Завідувачка відділення онкології, хіміотерапевт Світлана Стороженко, хірург голови та шиї, онколог Ігор Бєлоцерковський
Приблизний перелік питань, що слід поставити своєму лікарю
- Перед початком лікування: Коли визначиться мій діагноз? Яке лікування краще для мене і чому? Чи призначається консиліум за моїм випадком? Про які ускладнення мені слід знати?
- Протягом лікування: Як лікування відобразиться на моєму повсякденному житті? Чи потрібно щось почати або перестати робити? Які побічні ефекти можуть бути? До кого звертатись у такому випадку?
- Після лікування: Що відбуватиметься по закінченню лікування? Які тести та діагностику слід продовжувати?
Клінічний онколог Марина Бєлоцерковська
Коли потрібен Tumor Board?
Злоякісних утворень — сотні, тому підібрати єдині ліки від раку неможливо. У лікуванні пацієнтів ми орієнтуємося на рекомендації Американського онкологічного товариства та Європейського товариства онкологів, але складні випадки не вписуються в стандарти лікування, і тоді слід проводити Tumor Board. Консиліум також потрібен у випадках, коли розвивається несприйнятливість до проведеної раніше терапії і потрібна корекція лікування: зміна режиму хіміотерапії, проведення операції, променева терапія.
Клінічний онколог Ольга Кузнецова, заступник медичного директора з медицини, анестезіолог-реаніматолог Сергій Щербаков
Як проходить Tumor Board?
Ми презентуємо історію пацієнта та вивчаємо рентген-дослідження, хірургічні та патологічні знахідки, медичні та соціальні проблеми, які впливатимуть на лікування. Порівнюємо міжнародні рекомендації та поточну літературу і найкращі практики. Зрештою, на Tumor Board запрошуються пацієнт та його родичи — аби прийняти рішення про лікування.
Заступник медичного директора з розвитку, анестезіолог-реаніматолог Анна Мазуренко
Які спеціалісти входять до Tumor Board?
Группа лікарів збирається відповідно до кожного випадку, тож мультидисциплінарна команда може об’єднувати клінічних онкологів, хірургів-онкологів, радіологів та різних вузькопрофільних спеціалістів, серед яких хірург голови та шиї, мамолог, уролог, гінеколог, абдомінальний хірург, дерматолог, нейрохірург, торакальний хірург. Окрім спеціалістів, що визначають основне лікування, є лікарі, що доповнюють процес лікування: пластичний хірург, терапевт, реабілітолог, дієтолог, онкопсихолог, що допомагає як пацієнту, так і його сім’ї адаптуватися до ситуації.
Записатись на консультацію онколога ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.